.

Rudens garderobe

devushka s zontomPazīstama problēma: „pilns skapis, bet nav ko uzvilkt”, vai ne?

Problēma ir veca kā pasaule. Garderobei nav jābūt lielai, tai ir jābūt funkcionālai. Sāksim ar bāzes garderobes izveidošanu.

Bāzes garderobe ir lietu komplekts, kas ļauj vienkārši komfortabli eksistēt bez īpašām problēmām attiecībā uz apģērbu. Tā ir pietiekama, bet minimāla. Tā gandrīz neņem vērā modi un stilu, tas ir serdenis, kuru var papildināt ar citām lietām, ja vien jūs gribat ģērbties ne tikai ērti, bet arī moderni. Tas ir jūsu garderobes pamats, un tam ir jābūt labas kvalitātes, salīdzinoši dārgām, klasiskam bez jebkādiem īpaši moderniem akcentiem. Papildelementus jūs varat iegādāties jebkādus, vistrakulīgākos, jebkura stila, lai tik tie harmonētu ar bāzi.

Mēs veidosim bāzes garderobi rudenim.

Rudens garderobes izveide ir jāsāk ar jautājumu: „Kas es esmu – mētelis - lietusmētelis” vai „vējjaka”? Var gadīties, ka jūs piederat pie mazās cilts „lietusmētelis - anoraks” vai „vējjaka - pusmētelis”. Jebkurā gadījumā, galvenais ar apzināties, kāda jūsu daļa lien ārā no virsdrēbju apakšas. Šeit mēs uzduramies, sķiet, paradoksālam faktam, ka klasiskas garās virsdrēbes ir funkcionālākas par sportiskām un saīsinātām, jo zem gara mēteļa var paslēpties jebkuras krāsas un piegriezuma apģērbs.

Otrais jautājums – trīs bāzes krāsas: tumša pamatkrāsa, gaiša pamatkrāsa un koša. Nosakiet savu krāsu tipu, atrodiet tās krāsas, kuras jums piestāv un no tām izvēlieties trīs bāzes krāsas. Divas neitrālas – visgaišāko un vistumšāko - un vienu košu sulīgu krāsu, kura harmonē ar neitrālajām un atdzīvina jūsu seju, kontrastējošu.

Trešais jautājums. Kādus apavus jūs nēsājat: zābakus ar augstu stulmu vai tikai puszābaciņus vai šņorzābakus? Mūsu bargajos klimatiskajos apstākļos apģērba galvenā funkcija ir aizsargāt pret sliktiem laika apstākļiem. Varones, kuras vīrišķīgi brien pret vēju pa sniegu un lietu īsiņos svārciņos, puszābaciņos un plānās zeķbiksēs, izsauc ne tikai apbrīnu, bet arī žēlumu. „Zemie” apavi papildus prasa noteiktas garderobes detaļas, par kurām pastāstīsim zemāk.

Tagad izdarīsim revīziju skapī un izveidosim visu tur esošo lietu sarakstu. Atlieciet malā tās bāzes garderobes sastāvdaļas, kuras jūsu garderobē jau ir. Pēc tam godīgi novērtējiet, vai tās saskaņojas savā starpā?

Atcerieties galvenās bāzes garderobes atšķirības:

  1. tām ir noteikti jābūt;
  2. tām ir jābūt vienotā stilā un krāsu gammā;
  3. tām ir jābūt kvalitatīvām un paredzētām ilgai lietošanai;
  4. tās salīdzinoši reti pakļautas maiņai un maz pakļautas modes tendencēm.

BĀZES GARDEROBE RUDENIM:


Pirmā būs lieta, kura mūsdienās ir praktiski katras sievietes garderobē – džinsu bikses. Visi izbraukumi pie dabas, lietus un slapjdraņķa laikā skriešana pa veikaliem, pastaigas pa peļķēm – džinsos.

Dzinsas

Ja jūs rudenī grasāties staigāt augstos zābaciņos, tad pilnīgi var iztikt bez parādes biksēm. Toties, ja jūs dodat priekšroku puszābakiem, jums ir jāpadomā par nopietnu bikšu pāri parādes gadījumam, kad džinsos iet nevar, bet laiks ir tāds, ka „plikām kājām” staigāt nav iesakāms. Tām ir jābūt klasiskām biksēm, kurās var aiziet uz teātri vai uz oficiālu pieņemšanu.
Bikses

Kostīms. Tam ir jābūt jūsu pamatkrāsā: gaišā vai tumšā. Ja jūsu kostīms ir klasisks vai izteikti sievišķīgs, iesakām papildus iegādieties žaketi ar jostu vai bleizeri.

Kostims

Svārki – sarežģīta tēma. Ja jūsu pamatapavi ir augsti zābaciņi, pietiek ar kostīma svārkiem plus vēl vieni svārki. Ja kostīma svārki ir īsi, bet apavi – zemi, būtu labi atrast vēl vienus svārkus – garus un siltus kā alternatīvu biksēm. Parūpējieties, lai bāzes „augša” piestāvētu svārkiem.

Svarki

Neiesakām bāzes garderobē iekļaut kleitas. Kleita kā garderobes sastāvdaļa ir ļoti prasīga un kaprīza lieta. Tā necieš brīvdomību izmēru ziņā. Ja trikotāžas džemperiem divi izmēri uz vienu vai otru pusi nav principiāli svarīgi, tad kleitai ir jābūt kā uzlietai.

Ir nepieciešami kā minimums divi džemperi: kokvilnas un pusvilnas. Gan vienu, gan otru var valkāt gan patstāvīgi, gan kopā ar žaketi, gan ar kostīma svārkiem, gan ar džinsiem. Pērkot džemperi bāzes garderobei, izvēlieties vienkāršas pieguļošas formas, netaupiet uz kvalitātes rēķina.  

Dzemperis

Svinīga blūze – svinīgiem gadījumiem birojā, vakaram restorānā, filharmonijā vai dzimšanas dienas ballītei. Būtu laibi, ja būtu arī vēl svinīgās blūzes analogs – puķaina blūze vai uz auguma šūtu strīpainu „vīriešu” kreklu, tādu, kuru siltās dienās siltās telpās var nēsāt bez žaketes. Padomājiet par „koledžas” stilu: trikotāžas jaciņa pāri baltai blūzei.

Bluze

Tātad rudens bāzes garderobes veidošanas algoritms:

  1. Tiekam skaidrībā, vai jūsu virsdrēbes būs garas vai īsas. Ja īsas, tad paturam prātā to, vai jūsu bikses vai svērki harmonēs ar virsdrēbēm.
  2. Izvēlamies trīs bāzes krāsas: pamata gaišu, pamata tumšu un kontrastējošu.
  3. Nolemjam, kādos apavos staigāsim pārsvarā: zābakos ar augstiem papēžiem vai puszābaciņos vai botiljonos.
  4. Izveidojam jau esošu lietu satrakstu. Tad liekam ķeksīšus. Bāzes garderobi var uzskatīt, ka katrā ailītē būsiet ielikusi ķeksīti. Neuztraucieties, ja atklāsiet, ka atsevišķas lietas atkārtosies. Galvenais ir neatstāt tukšu nevienu ailīti.

Galvenās lietas:

  • Džinsas
  • Kostīms ar svārkiem vai sportiska žakete
  • Trikotāžas „divnieks” vai sportiska žakete
  • Svārki, kas nav kostīmsvārki
  • Biezs džemperis
  • Plāns džemperis vai trikotāžas „divnieks”
  • Svētku blūze

Ja jūs nēsāsiet zābakus ar zemu stulmu:

  • Bikšu kostīms vai bikses
  • Gari svārki

Pievērsiet uzmanību: ja jūs ielikāt ķeksīti visās vietās, jūsu bāzes garderobē var būt pārāk daudz lietu, kuras ir savstarpēji aizvietojamas. Atrodiet šādus pārus un nolemjiet, kura no savstarpēji aizvietojamām lietām būs bāzes garderobes sastāvdaļa, bet kura – papildus garderobes sastāvdaļa. Lai bāzē paliek neitrālāka, klasiska, kvalitatīva un komplimentāra lieta.

Savstarpēji aizvietojamas lietas:

Trikotāžas „divnieks” un sportiska žakete

Trikotāžas „divnieks” un plāns džemperis

Bikšu kostīms un bikses.

Bookmark and Share
Top.LV