.

Dot vai nedot sunim kaulus?

kauls sunimEs ļoti bieži savā praksē sastopos ar suņu saimnieku pārliecību, ka viņu mīlulim obligāti jāgrauž kauli. Un, kā pamatojumu, stāsta par bērnības atmiņām laukos, tur suņiem vienmēr ir doti kauli un viss ir bijis kārtībā. Cilvēki neiedomājas, ka lauku suns ir pieradis ēst ko dod – galvenokārt to pašu, ko vairums mājlopu, grauzt to, kas pagadās un pildīt savus „dienesta pienākumus” nekurnot, gulēt suņu būdā neskatoties uz laika apstākļiem. Lauku suns netika barots ar sauso suņu pārtiku. Mūsdienās attieksme pret suņiem un to barošanu ir mainījusies.

Vetārsta ieteikums: nekad nedodiet suņiem kaulus!!! Ne lielus, ne mazus, ne vistas, ne liellopu cukurkaulus, ne cūku kaulus, nekādus!!! Pārāk bieži nākas sastapties ar suņiem, kuriem ir zarnu trakta problēmas pēc kaulu saēšanās. Vieglākos gadījumos nākas ārstēt nopietnu aizcietējumu, kad sunim vairāku dienu garumā ir traucēta vēdera izeja, ir ievainots zarnu trakts un taisnā zarna. Smagākos gadījumos nākas veikt nopietnu un sarežģītu operāciju zarnu traktam, kad ar terapeitiskām metodēm neizdodas atjaunot normālu vēdera izeju. Šīs problēmas ir ļoti sāpīgas sunim un vieglāk to nepieļaut, nekā veikt sarežģītas operācijas, kuras diemžēl ne vienmēr nes pozitīvus rezultātus.

Gribat savam mīlulim iedod kaut ko garšīgu pagrauzt? Nopērciet  speciālo „suņu kaulu” zooveikalā. Šis produkts ir speciāli radīts, lai pasargātu jūsu četrkājaino draugu no kaulu graušanas sekām.

 

Veterinārā klīnika „Klivet”®

vetārsts

Dmitrijs Mihailovs

www.klivet.lv

Bookmark and Share
Top.LV