.

Vesthailendas baltais terjers

West 1"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar piecpadsmito "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

 

Spēks un elegance mazā sunītī.

 

GALVA:

Klāta ar biezu apmatojumu, taisnā leņķī ar skaustu.

AUSIS:

Mazas, paceltas, stingri uz augšu, smails gals.  

ACIS:

Vidēja lieluma, atklātas, tik tumšas, cik vien iespējams

APMATOJUMS:

Ārējais apmatojums sastāv no raupjiem matiem, ap 5cm gariem, bez cirtām. Pavilna atgādina kažoku, ir īsa, mīksta un blīva.  

ĶERMENIS:

Kompakts, mugura taisna, plati, spēcīgi krusti, labi attīstīts krūškurvis.  

ASTE:

12-15 cm gara, klāta ar raupju apmatojumu, bez bārkstīm, tik taisna, cik iespējams, tura tieši taisni, bet ne uz muguras pusi.

KRĀSA:

Balta.

IZMĒRS: Ap 28 cm.

SVARS: No 6 līdz 8 kg.

 

FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 3: Terjeri

Apakšgrupa B: Mazie terjeri

 

TEMPERAMENTSWest 2

Mazi, dzīvespriecīgi, drosmīgi, šarmanti un dzīvīgi – Vesthailendas baltie terjeri ir pašcieņas pilni, un viņiem ir nerātns raksturs.

Drošsirdīgi, neatkarīgi, bet ļoti pieķērušies saimniekam, šie mazie baltie terjeri ir viena no Skotijas iemīļotākajām šķirnēm

 

Liela sirds mazā ierāmējumā...

Ar apburošo apaļo galvu, Vesthailendas baltie terjeri ir ļoti šarmanti ne tik daudz viņu drosmes, bet viņu mīlīgās dabas dēļ, tāpēc šie suņi ir labi un iecienīti kompanjoni. 

 

IZCELŠANĀS

Vesthailendas baltie terjeri, vai vestiji, nāk no Lielbritānijas, precīzāk – no Skotijas, kur pirmās ziņas par šiem suņiem datētas ar 19.gadsimtu.

Vestiju rašanās, saskaņā ar šķirnes oficiālo vēsturi, saistās ar negadījumu medībās. Šķirnes dibinātājs, pulkvedis Eds Malkolms no Poltalokas, nejauši nogalināja vienu no saviem suņiem, sajaukdams to ar lapsu. Viņš iesāka suņu selekciju, izveidojot šķirni ar baltu apmatojuma krāsu, lai izvairītos no līdzīgiem negadījumiem.     

 

PADOMS

 

TERJERS PILSĒTĀ...

Lai arī vestiji itin labi jūtas dzīvojot telpās, viņiem patiesi ir nepieciešama ikdienas pastaigas, lai izliktu enerģiju.

 

RŪPES PAR JŪSU VESTHAILENDAS BALTO TERJERU

Lai uzturētu vestiju brīnišķīgo, balto apmatojumu spodru, tam nepieciešama regulāra uzmanība un rūpes – ikdienas ķemmēšana un apcirpšana vienu reizi trīs mēnešos. Ievērojiet! Ķemmēšanas un cirpšanas laikā - vestija galvas formai jāatgādina krizantēma! 

 

West 3
Vestiju apmatojumam nepieciešama īpaša kopšana, lai saglabātu apmatojuma kvalitāti: tam nepieciešama stripēšana, lai atlikušie mati ir drīzāk cieti, nekā mīksti, saskaņā ar šķirnes standartu.

 

Mazgāt vestiju kad vien tas ir nepieciešams (ja viņš ir netīrs) nav problēma, bet, protams, ar piemērotu šampūnu, kas piemērots vestija apmatojuma tekstūrai un krāsai. 

 

SUNS IR MĀJĀS – ESIET GATAVI!

 

  • Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.
  • Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru – barībai.
  • Barojiet suni noteiktā laikā.
  • Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.
Bookmark and Share
Top.LV