.

Lai suns nepazūd tumsā un ne tikai

Suns klivet

Par suņu apģērbu ar atstarotājiem un gaismas diožu piekariņiem es jau rakstīju vienā no pagājušiem ieteikumiem, bet šoreiz parunāsim par gadījumu, kad Jūsu suns aizbēga tālu no jūsu redzes lauka.

Nereti gadījumi, kad suns, sajūtot kucītes smaržu, skrien tai pakaļ ievērojamus attālumus, nemaz nereaģējot uz saimnieka kliedzieniem atgriezties. Instinkti paliek instinkti un šeit mēs neko nevaram darīt, bet agri vai vēlu visbiežāk Jūsu suni kāds atradis. Daži patur suni sev un liek sludinājumus internetā vai nogādā to uz tuvāko patversmi. Turpmākie no šī brīža Jūsu sunīša piedzīvojumi jau ir atkarīgi no jums!

Ja sunim nav mikročipa, tad: neviens nezin vai sunim vispār ir saimnieks, kurš grib to atgriezt, neviens nezin, vai viņš ir vakcinēts un vai neapdraud cilvēkus ar kādu no cilvēkiem bīstamu infekcijas slimību. Ja Jūs neieraudzīsiet sludinājumu, tad izredzes suņa atgriešanai bezgalīgi tuvojas nullei.

Ja sunim ir mikročips un viņš ir reģistrēts datu bāzē, tad: vai cilvēks, kurš ir atradis Jūsu suni, vai patversme, sazinoties ar lauksaimniecības datu centru, var noskaidrot suņa īpašnieka datus, tai skaitā telefona numuru, suņa pēdējas vakcinācijas datumu u.c. Ar jums varēs viegli sazināties un atgriezt Jūsu mīluli.

Sirsnīgi iesakām čipot savus suņus un reģistrēt tos datu bāzē, tas ir vienreizējais pasākums suņa mūžā, bet var pasargāt Jūs no nopietnām nepatikšanām!

 

Veterinārā klīnika „Klivet”

vetārsts

Dmitrijs Mihailovs

Bookmark and Share
Top.LV