.

Zeltainais retrīvers

retriever 1"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar astoto "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

Fizisks spēks no galvas līdz ķepām.

GALVA: Proporcionāla ar noteiktām līnijām, plats, bet ne smagnējs galvaskauss, labi veidoti pleci.

AUSIS: Vidējs izmērs, acu līmenī.

ACIS: Plati izvietotas, tumši brūnas ar tumšām malām.

APMATOJUMS: Taisns vai viļņots, bieza ūdensnecaurlaidīga pavilna.

ĶERMENIS: Proporcionāls, horizontāla muguras līnija, stingri, muskuļoti īsi krusti. Izteikts krūškurvis.

ASTE: Muguras līmenī, stingri nostiepta, sniedzas līdz paceles cīpslai bez ieliekuma astes galā.

KRĀSA: Jebkura zeltaina vai krēmkrāsas nokrāsa, bet ne sarkanīga vai mahagoni. Pieļaujami tikai daži balti mati uz krūškurvja.

IZMERS: Suņi no 56 līdz 61 cm. Kuces no 51 līdz 56 cm.

 

FCI KLASIFIKACIJA

Grupa 8: Retrīveri, pīļusuņi un ūdenssuņi

Apakšgrupa 1: Retrīveri

 

 

retriever 2TEMPERAMENTS

Zeltainie Retrīveri ir apveltīti ar harmonisku fizisko uzbūvi, bet visvairāk tie ir iecienīti ļoti piemīlīgās dabas dēļ. šie suņi nekad nav nervozi vai naidīgi noskaņoti, viņi ir cienīgi un uzticīgi, viņus mīl visi ģimenes locekļi. Tomēr šajos suņos tiek augstu vērtētas arī mednieka īpašības — viņu peldēšanas prasme un izcilā oža jau sen ir lieti noderējusi ūdens medībās.

Suns, kurš kalpo cilvēkam Pateicoties pakļāvīgajam raksturam un dabiskajai tuvībai cilvēkam, zeltainie retrīveri ir vispieprasītākie asistentu un glābējsuņu šķirne. Šie suņi ir ļoti uzmanīgi pret savu saimnieku, dzīvīgi, ar labu atmiņu, tādēļ ir lieliski piemēroti pavadoņi akliem un darba nespējīgiem cilvēkiem. Fiziskās spējas savukārt padara retrīverus par izciliem darba suņiem - dzīvības glābējiem, pēdu dzinējiem, slepeno operāciju dalībniekiem.

 

IZCELŠANAS

Neapstrīdams līderis un vadošā figūra retrīveru „ģimenē", protams, ir labradori. Tomēr dažās valstīs viņus apsteidz zeltainie retrīveri. Viņu vēsture sākās ar dzeltenas krāsas suni vārdā Nouss, kuru 1865. gadā iegādājās lords Tvīdmauss (Tweedmo¬uth) no Skotijas. Šis suns vēlāk tika sakrustots ar tvīda ūdens spanieliem - šķirni, kas mūsdienās vairs neeksistē. ŠT krustošana iezīmēja mūsdienās raksturīgās zeltaino retrīveru šķirnes iezīmes. Zeltainie retrīveri integrējās Suņu audzētāju kluba sporta grupā 1913. gadā. Ja lords Tvīdmauss bija šīs šķirnes tēvs, tad misis Čārlsvorta (Charlesworth) neapstrīdami bija tās māte, jo viņai bija dziļas zināšanas par šo šķirni, un viņa bija atbildīga par pirmo šķirnes standartu.

 

PADOMS

ĻOTI JUTĪGA ĀDA, KURA ĪPAŠI JĀNOVĒRO...

Zeltainie retrīveri ir fiziski spēcīgi un drosmīgi, tomēr zem sava brīnišķīgā un unikālā kažoka slēpjas ļoti jutīga āda! Tai nav nepieciešama regulāra aprūpe, tomēr pat nenozīmīgākās brūces vai nobrāzumi ir jāārstē, lai tie nekļūtu par nopietnu problēmu.

RŪPES PAR JŪSU ZELTAINO RETRĪVERUretriever 3

Garais un bārkstainais apmatojums ir jāķemmē vismaz divas reizes nedēļā, lai uzturētu tā maigo tekstūru. Neaizmirstiet izķemmēt arī ausis! Sezonālās apmatojuma maiņas laikā lietojiet suku ar metāla zariem, lai izķemmētu izkritušos matus.

SUNS IR MĀJĀS — ESIET GATAVI!

- Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.

- Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru — barībai.

- Barojiet suni noteiktā laikā.

- Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc Jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieksesat Jūs.

 

Bookmark and Share
Top.LV