.

Vācu aitu suns

aitusuns2"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar septīto "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

Leģendārs suns ar unikālām fiziskajām īpašībām.

GALVA: Ķīļveida forma, proporcionāla, (garums vienāds ar aptuveni 40% no augstuma plecos), ne pārāk robusta, arī ne gara, visumā labi veidota, pilnīgi taisna starp acīm.

AUSIS: Paceltas, vidēja izmēra, tur taisni, simetriskas (nekad nav noļukušas uz priekšu). Atvērtas virzienā uz priekšu, konusveida.

ACIS: Mandeļu forma, nekad izvirzītas uz āru. Krāsa cik iespējams piesātināta. Inteliģenta, dzīvīga, pašpārliecināta izteiksme.

APMATOJUMS: Ārējais pamatojums biezs, raupjš, taisns un cik iespējams pieguļošs. Bieza pavilna.

ĶERMENIS: Ķermeņa līnija bez redzamiem lauzumiem, stiepjas no kakla pāri labi izteiktiem pleciem, tad nedaudz uz leju taisnā līnijā uz nedaudz slīpajiem krustiem. Liels, dziļš, labi izteikts krūškurvis. Stingra, muskuļota mugura.

ASTE: Minimālais garums līdz paceles cīpslai, ideāli līdz metatarsālajam apvidum. Viegli ieliekta puslokā. Kad suns ir satraukts vai strādā, tā ir pacelta, bet nekad virs horizontālā līmeņa. Apakšpusē īsāks apmatojums.

KRASA: Melns ar sarkanbrūnu vai zeltains ar gaiši pelēkām iezīmēm. Viss melns un viss pelēks (ogle). Melni sedli un maska.

IZMERS: No 55 līdz 65 cm.

SVARS: No 22 līdz 40 kg.

Temperaments

Aplaimots ar izcilu raksturu, vācu aitu suns ir ideāls kompanjonsuns miljoniem saimnieku visā pasaulē. Loti līdzsvarots, pašpārliecināts, modrs un pakļāvīgs, viņš ir uzticības un drošsirdības simbols.

Turklāt glābējsuns!

Vācu aitu suņu uzdevums senatnē bija sargāt un ganīt aitas. Tomēr, kad fermeru kļuva mazāk, suņa izcilās īpašības ātri atrada jaunu pielietojumu. Vācu aitu suņi gadu simtiem tika izmantoti policijā, ugunsdzēsēju brigādēs un armijā, glābšanas misijās, narkotiku un sprāgstvielu meklēšanā.

Vācu aitu suņi suņu pasaulē ir unikāli. Pēc 110 gadus ilgas kontrolētas šķirnes veidošanas tagad šie suņi ir visplašāk izmantotie darba suņi un arī iecienītākie kompanjonsuņi miljonos ģimeņu visā pasaulē.

aitusuns1
FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 1: Aitusuņi un ganusuņi (izņemot Šveices ganusuņus)

Apakšgrupa 1: Aitusuņi

Daļa no Royal Canin vēstures

Vācu aitu suņi ir nesaraujami saistīti ar Royal Canin vēsturi. Bija nepieciešams palīdzēt vācu aitu sunim, kurš cieta no ekzēmas, un veterinārārsts Žans Katarī (Jean Cathary), Royal Canin dibinātājs, 1967. gadā īpaši viņam izveidoja speciālo sauso barību. Vairāk kā 40 gadu vācu aitu suns ir zīmola emblēmas šķirne.

IZCELŠANAS

Šķirnes vēsture sākās 19. gadsimta beigās, kad vairāki ganu suņi Vācijā tika sagrupēti vienkopus zem viena nosaukuma —vācu aitu suņi. Neskatoties uz dažādajiem ķermeņu tipiem iesākumā, tika nolikti stingri pieturas punkti — robustums, izturība un inteliģence, kas šķirnes veidošanas rezultātā radīja vienu vācu aitu suņu šķirni.

Empīriskā selekcija tika pamatota uz piemērotību darbam, kamēr ideja par ģenētisko un ģenealoģisko selekciju pakāpeniski izplatījās starp suņu audzētājiem. Viens cilvēks realizēja šo pieeju Vācijā, radot nacionālo aitu suņu šķirni. Kavalērijas kapteinis Makss Emīls Frederiks fon Stefanics (Max Emile Frederic Von Stephanitz) bija suņu audzētājs un slavens tiesnesis, un viņš veltīja gandrīz 35 gadus no savas dzīves, lai sasniegtu mērķi - izveidot jaunu suņu šķirni.

1899. gada aprīlī suņu izstādē viņš ieraudzīja brīnišķīgu suni, kura saimnieks bija Hektors fon Linkšreims (Hector Von Linksrheim), un šis suns kļuva par vācu aitu suņu šķirnes modeli. šī paša gada 22. aprīlī Fon Stefanics izveidoja Vācu aitu suņu audzētāju asociāciju (Verein fūr Deutsche Schāferhunde), kas labāk pazīstama ar iniciāļiem SV. šis klubs ātri vien kļuva par vienu no spēcīgākajām šķirņu asociācijām Vācijā un pat pasaulē.

PADOMS

LABS SKOLNIEKS

Apmācība vācu aitu suņiem ir vitāla, un par laimi viņu inteliģence un apķērīgā daba mācīšanos padara vieglu. Lai attīstītu visas spējas, nepieciešams iemācīt paklausīt saimnieku jau no agrīna vecuma.

VIENMER KUSTĪBĀ!

Vācu aitu suņi ir sportiski un tiem patiesi nepieciešams plašums un fiziski treniņi. Ja Jūs dzīvojat dzīvoklī, dažas ilgas pastaigas dienā būtu pietiekoši. Tāpat jāievēro, ka suni nevajadzētu atstāt ilgi vienu.

VACU AITU SUŅU APROPE

Ķemmēšana divas reizes nedēļā palīdzēs Jūsu sunim uzturēt apmatojumu labā kondīcijā. Kuņģa dilatācija — sagriešanās ir bieži sastopama suņiem ar dziļu krūškurvi, arī vācu aitu suņiem. Lai samazinātu risku, pārliecinieties, ka maltītes ir pietiekoši lielas un regulāras, kā arī nepārspīlējiet ar fizisko slodzi uzreiz pēc ēšanas.

SUNS IR MĀJĀS — ESIET GATAVI!

- ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.

- Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru — barībai.

- Barojiet suni noteiktā laikā.

- Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc Jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat Jūs.

Bookmark and Share
Top.LV