.

Kas ir redzams videonovērošanas sistēmā?

Protams, ka likums paredz brīdināt par videonovērošanu, un brīdinošās zīmes, visticamāk pieliktas pareizajās vietās.  Mēs esam pieradināti pie kamerām un praktiski tās neievērojam, patiesībā domājot, ka, ja jau mēs esam tik labi un neko sliktu nedarām, tad arī nav par ko uztraukties. 

Un, protams, tā ir taisnība. Gandrīz. Tas ir, uztraukties nevajag. Bet zināt, kādus vēl bonusus var iegūt darījumu cilvēki, uzstādot videokameras dažreiz pat ļoti negaidītās vietās, būtu labi. Viņiem taču ir kāds iemesls to darīt!

Nu, tātad. Uz mums skatās, mēģināsim arī mēs paskatīties, ko redz kameras acī tas, kurš skatās. un kādus labumus iegūst. 

Apsardze. Videonovērošana pirmkārt ir apsardzes sistēmas sastāvdaļa, bet precīzāk, notikumu videoreģistrācija. Strīdu vai konfliktu situāciju gadījumos, arī zādzības gadījumos, ciparu ieraksts ir neapstrīdams fakts un atklāj vainīgo.

Bez šīs acīmredzamās funkcijas ir arī psiholoģijas jomas fenomeni, par kuriem ir lietderīgi zināt. 

Drošība jeb nelikumīgas darbības novēršana. Vai Jūs zināt, cik daudz pārkāpumu nav noticis tikai tāpēc, ka objekts tika nodrošināts ar videonovērošanas sistēmu? Pēc pasaules statistikas datiem 80% gadījumos noziedznieki atsakās veikt zādzību, ja objektā tika uzstādītas kameras. Tas ir, uzstādot videonovērošanas kameras savā māja vai ofisā Jūs patiesībā 5 reizes samazināt riskus kļūt par noziedznieku upuri. 

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Šos gadījumus mēs izvietosim Latvijas tīkli majas lapā www.tikli.lv un Jūs varēsiet nobalsot par visinteresantāko stāstu. Uzvarētājs saņems BALVU «power-ball» Rokas trenažieris " align="left" height="318" hspace="12" width="210">Efektivitāte. Otrs psiholoģiskās ietekmes virziens - darbinieki. Efekts «Lielais brālis seko Jums līdzi» - tas ir, ka vadība pastāvīgi ir klāt un spēj atkārtot pagātnes notikumus- nostiprina disciplīnu darba vietā, paaugstina darba ražīgumu, nostiprina uzmanību un samazina iespējamo pārkāpumu skaitu.  

Komforts. Trešais virziens – komfortablas vides izveidošana pircējiem. Var padomāt - kādā veidā? Ļoti vienkārši. Veikals ir tā vieta, kur Jūs izvelkat ārā naudas maku. Ja veikalā ir videonovērošanas kamera, tad tā pazušanas risks būtiski samazinās  (atceraties punktu «Drošība»?). Gribot vai negribot, Jūs kā pircējs jutīsieties drošāk, ja zināsiet, ka Jūs sargā. Pie tam, videonovērošanas kameru esamība – tas ir papildsignāls, ka veikals rūpējas par savu reputāciju, un tas nozīmē, ka rūpējas arī par preču kvalitāti. 

-          Iespējams, ka šeit pārdod tiešām labas preces, -  Jūs padomāsiet, un vajadzības gadījumā Jūs izvēlēsieties tieši šo vietu saviem pirkumiem.

Mārketings. Jā, kaut arī tas liktos dīvaini, novērojot pircēju uzvedību, var izveidot ļoti efektīvas mārketinga programmas. Kā? Pirmkārt, nosakot dažādu pircēju tipu pamatraksturojumus – māmiņas ar bērniem, mājsaimnieces, baikeri, ofisa darbinieki, bērni utt.. Otrkārt, uzzinot, kādi preču veidi ir vispieprasītākie katram pircēju tipam    – pamperi un maisījumi bērniem, dārzeņi un gaļa, gatavo ēdienu iepakojumi un dzērieni vai – «Čupa - čupsi». Līdz ar to, vienkārši izvietojot šīs preces tieši tā, lai pircējs, ejot pēc vajadzīgās preces, paietu garām citiem plauktiem, kuros „pa ceļam” varētu paķert kaut ko, ko īstenībā viņš nemaz nebija plānojis pirkt. Un vēl, atgriežoties pie «Efektivitātes»,  ļoti viegli var novērtēt personāla apkalpošanas kvalitāti un daudz ko citu.  Tātad - ne tikai drošība, bet arī veikala ienākumi ir tieši atkarīgi no videonovērošanas. 

Jūs teiksiet  :

-          Nu, es taču  neesmu veikala īpašnieks!

Jā, bet ja Jūs  esat tikai vienkāršs ģimenes loceklis, Jūsu ģimenes un Jūsu īpašuma drošības jautājumus neviens nav atcēlis.  Ja tā ir taisnība, tad interneta veikala    www.ltko.lv  piedāvājums ir domāts tieši Jums. Saņemt konsultāciju vai pasūtīt izvēlētās videonovērošanas sistēmas uzstādīšanu Jūs varat, piesakoties uzņēmumā   Latvijas tīkli pa tālr. ­­­67780806.

Bookmark and Share
Top.LV