.

Par bērnu, vecmāmiņu un privāto dzīvi

- Kāda ir Jūsu darba būtība?

- Klienta problēmu risināšana, protams.

- Vai Jūs varat nosaukt tipveida problēmas?

- Tās tikai nosacīti ir tipveida problēmas. Pieņemsim, cilvēks griežas ar lūgumu pārdot dzīvokli. Tas vēl nenozīmē, ka viņš vēlas vienīgi pārdot.  Parasti tā ir tikai aisbeirga virsotne, bet patiesībā viņš vēlas kaut ko citu. Piemēram, nopirkt dzīvokli citā rajonā, vai – nopirkt mazāku vai lielāku dzīvokli, vai – iegūt papildus līdzekļus, lai pabeigtu mājas celtniecību vai nomaksāt kredītu.

Katrā atsevišķā gadījumā pirms sākam darbu, nākas skaidri noskaidrot klienta problēmas īsto būtību, lai varētu viņam kvalificēti palīdzēt. 

- Piemēram?

- Nesens gadījums.

Parasta ģimene – tētis, mamma un viens bērns. Bērnu katru rītu uz dārziņu veda mamma, bet vakaros izņēma tētis. Mamma – pasniedzēja, tētis - IT tehnoloģiju inženieris.  

Divistabu dzīvoklis. Viss bija labi līdz pat  brīdim, kad mazā Alīna sāka iet skolā. 

Un šeit, skolā, mācību stundas beidzas agri, bet mammai pašai ir lekcijas. Vienu pašu meiteni 7 gadu vecumā atstāt nav droši. Vecmāmiņas un vectētiņi vēl nav pensionāri, pie tam vēl strādā. Ko darīt? 

Uz doto brīdi meitiņu izņem vecmāmiņa. Bet tikai viņai nākas no Imantas braukt uz Ķengaragu. Pēc tam – atpakaļ. Ceļam vien aiziet 1,90 Ls dienā. Pie tam vecmāmiņa strādā, viņa ir grāmatvede. Un bez naudas viņa katru dienu tērē 5 stundas – 2 stundas ceļam un trīs, lai sagaidītu mammu, atgriežamies no darba.  Cik ilgi viņa izturēs, strādājot pa naktīm?

Un ģimene nolēma steidzami mainīt Ķengaragu pret Imantu, tuvāk vecmāmiņai. Šajā gadījumā nebūs nekāda transporta, nekādas gaidīšanas, viegla pastaiga līdz skolai, un bērns  līdz vakaram ir pieskatīts un pabarots, neatraujoties no darba.   

Sākam rēķināt. Viņiem ir divistabu dzīvoklis, kas maksā aptuveni 25 000 eiro. Līdzīgs dzīvoklis Imantā –  līdz 30 000 eiro. Plus noformēšanas un pārbraukšanas izmaksas, nerunājot par kaut kādu remontu, kas kopā ir vēl viens tūkstotis. Rodas starpība –  6 000 eiro. Tas ir pie apstākļiem, ka maina līdzvērtīgus dzīvokļus.

Pasēdējām, paskaitījām. Nopūtāmies. Nav izdevīgi!

O rebenre babuskePar kredītu parunājām. Pēc tam tētis nolēma, ka viņš kā speciālists, var paņemt papildus pasūtījumus un tādā veidā nopelnīt papildus naudu. Liekas, ka ar naudu sanāca. Tikai tētim kaut kur pa vakariem jāstrādā, bet kur? Guļamistabā? Tā taču ir vienlaikus gan viesistaba, gan ēdamistaba, jo no divām istabām viena noteikti ir bērnu istaba.

Mēs piedāvājām, ņemt trīs istabas nevis divas. Tas nav daudz dārgāk, sanāk piemaksāt nevis 6, bet 9 tūkstošus, bet tētim būs sava darba vieta. Vai ziniet, cik viņi bija priecīgi! Īpaši  mamma – viņa tūlīt nolēma, ka parādīsies vairāk vietas, būs kur mantas noglabāt.   Pie tam, visādam gadījumam var noorganizēt vēl vienu guļamvietu.

Tagad tieši nodarbojamies ar darījuma noformēšanu.

Ceru, ka līdz novembrim visu pabeigsim, arī pārbraukšanu.

- Vai bez Jūsu palīdzības šī ģimene varētu iztikt?

- Protams. Tikai tam būtu vajadzējis, pirmkārt, atrast laiku, otrkārt, iedomāties, ka par ne tik lielu naudu varētu piepirkt klāt vēl vienu istabu, treškārt, savākt pareizos dokumentus kredīta saņemšanai, un beidzot - noformēt darījumu. Neesmu pārliecināts, ka viņiem tas būtu sanācis.

Bieži bez māklera palīdzības tālāk par vienu gājienu uz banku cilvēki netiek. Viņi konsultējas, saņem atteikumu, un ar to viss beidzas. Šajā ģimenē varēja notikt viens no diviem, vai nu bērns varētu palikt viens pats uz ielas 7 gadu vecumā, bet Ķengaraga taču nav Oksforda, vai arī vecmāmiņa būtu palikusi bez darba.

Domāju, ka ar mūsu palīdzību visas problēmas tiks atrisinātas. 

- Veiksmi Jums Jūsu darbā un – veiksmi Jūsu klientiem!

- Paldies. Ja kas, arī Jūs droši varat griezties pie mums. 

www.ekocentrs.lv

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

тел.   +371 67280080 факс +371 67284540

 

 

Bookmark and Share
Top.LV