.

Vides objektu festivāls Rīgā - Ziemassvētku egļu ceļš 2013

02-LATVIS-EGLEŠogad festivāls norisināsies no 7. decembra līdz 13. janvārim. Festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš" ir jauna un oriģināla mākslas aktivitāte pilsētvidē, kurā tiek eksponēts Ziemassvētku simbols – egle jaunos, tradicionālos un pavisam avangardiskos skatījumos.

Festivāla ekspozīcijā būs skatāmi izcilākie iepriekšējo gadu profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu

un radošo industriju pārstāvju darbi, kā arī daudzi jauni un interesanti 2013. gadā tapušie projekti, kopskaitā 65 vides objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un pat gaisa un siltuma izmantošanai. Festivāla apmeklētājus gaidīs tādi interesanti, šogad tapuši objekti kā „Madonnas no Marijas ielas“, „Optiskā egle“, „Tukša egle tālu skan“, „Gaismas fraktālis“ u.c.

Festivāls aizsākās pirms vairākiem gadiem. Pilsētā bija redzamas gan klasiski rotātas, gan neierasti noformētas egles. Ar katru gadu objektu skaits pieaug un Ziemassvētku egles parādās gan tradicionālos, gan jaunos un inovatīvos risinājumos, radot patiesu rīdzinieku un pilsētas viesu interesi un sajūsmu.

Festivāls ir savdabīgs seno notikumu un tradīciju mūsdienu māksliniecisks turpinājums – tas ļauj dzīvot senajai leģendai par Rīgu kā pirmās izrotātās Ziemassvētku egles galvapilsētu.

Visus festivāla objektus iespējams apskatīt, izmantojot īpaši sagatavotu Festivāla ceļvedi - karti, kura atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv ar iespēju to lejuplādēt vai saņemt Rīgas Tūrisma informācijas centros.

 25-Egles-sirdspuksti

27-Pagriez-egli

2011-01-03 eglu cels

Bookmark and Share
Top.LV