.

Brēmenes muzikanti Leļļu teātrī

LET 11185222Ivars Lūsis (pēc Brāļu Grimmu pasakas motīviem)

pirmizrāde 12.OKTOBRĪ pl.14:00 leļļu teātra LIELAJĀ zālē

Ivara Lūša oriģināllugas iestudējums pēc Brāļu Grimmu pasakas „Brēmenes muzikanti” motīviem - režisors Ivars Lūsis; iesakām bērniem no 3 gadu vecuma.

Brāļu Grimmu pazīstamās pasakas varoņi - ēzelis, suns, kaķene un gailis dosies uz savu sapņu zemi Brēmeni, ceļojuma laikā viņus sagaidīs

jauni notikumi un jauni šķēršļi, ko draugi kopīgiem spēkiem pārvarēs. Ass prāts, drosmīga sirds un dziesmas būs viņu pavadoņi ceļā caur pasaku mežu, kurā nāksies būt attapīgiem un bezbailīgiem. Vai draugi nokļūs Brēmenē un kļūs par ielu muzikantiem, varēs uzzināt tikai noskatoties izrādi...

Jaunā luga tiek iestudēta vienlaicīgi gan latviešu, gan krievu trupā. Izrādēs uz skatuves būs redzami gandrīz visi trupu aktieri, kā arī kāda lelle, kurai būs visai nozīmīga loma šajā stāstā. Iestudējumu scenogrāfijas un kostīmu autore ir teātra galvenā māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, savukārt mūzikas autors – komponists Silvestrs Zemgals.

Strādājot pie „Brēmenes muzikantu” jauniestudējuma, Ivaram Lūsim ir iespēja realizēt paša radīto lugu uz teātra skatuves, jo tieši viņa darbs uzvarēja Leļļu teātra pērn rīkotajā lugu konkursā. Tas, ka vērtētāji to atzina par vispiemērotāko iestudēšanai, nav brīnums, jo, kā izrādās, Lūsis bērnu auditorijai pievērsies jau daudzkārt. Liepājas teātrī, Liepājas Leļļu teātrī, kā arī Valmieras teātrī viņš savulaik iestudējis tādas lugas kā „Brālītis un Karlsons”, „Bruņurupucis Brunis”, „Sniegbaltītes skola”, „Kaķīša dzirnaviņas”, „Pelnrušķīte” u.c. Tiesa šī ir pirmā reize, kad Lūsis sevī iemieso gan lugas autoru, gan režisoru, kas nebūt neesot viegli. „Iestudējot izrādi, režisora skatījumā bieži vien daudz kas jālabo, bet autoram vienmēr ir grūti atteikties no savām sākotnējām idejām. Režisors nonāk pretrunās ar autoru. Es pašlaik esmu abās lomās vienlaicīgi...”, atzīst Lūsis.

Savā režisora vīzijā par lugu, Lūsis norāda, ka: „Šīs izrādes galvenais uzdevums ir lauzt stereotipu par Brāļu Grimmu pasakas traktējumu padomju laikā tapušajai krievu multfilmai ar tādu pašu nosaukumu. Vēlme ir parādīt, ka redzējums uz lietām var būt dažāds un, ka Brēmenes muzikantu slavenā ceļa dziesma var skanēt arī daudz savādāk. Izrādē būs pilnīgi jauni teksti, pilnīgi jauna oriģinālmūzika, kā arī pilnīgi jauni varoņi”.

Abas pirmizrādes – gan latviešu, gan krievu trupā – notiks 12.oktobrī pl.11:00 un pl.14:00.

Radošā komanda:

Režisors – Ivars Lūsis

Mākslinieks – Anita Znutiņa - Šēve

Mūzikas autors – Silvestrs Zemgals

Lomās:

 

 

Ēzelis - Miķelis Žideļūns

Suns - Artūrs Putniņš

Kaķene - Lienīte Osipova

Gailis - Valdis Vanags

Saimnieks - Pēteris Šogolovs

Saimniece - Santa Didžus

Vārna - Dana Lāce

Uzraksts - Daumants Švampe

Laupītāji (Purva rūķi):  

Vadonis - Pēteris Šogolovs

Bailulis - Edgars Kaufelds

Drošsirdis - Daumants Švampe

Dziedonis - Santa Didžus

Aklais - Anrijs Sirmais

 

 

Pasaku mežs:  

Ance Muižniece, Audra Pētersone, Jekaterīna Ivanova

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pirmizrāde sestdien, 12.oktobrī pl.14:00, biļešu cena – 4-9 LVL, tuvākās izrādes – 26.oktobrī pl.11:00, 17.novembrī pl.11:00 un 21.decembrī pl.11:00, biļešu cena – 3-8 LVL.

 

 

Bookmark and Share
Top.LV