.

Alūksnes novada svētkos raudzīs, ka dzīvo malēnieši


Vasara ir piemērotākais gadalaiks dažādu brīvdabas pasākumu rīkošanai un šī vasara Alūksnes novadā būs dažādām norisēm bagāta. Jau  25. maijā Alūksnē visi novada pagasti tiksies trešajos Alūksnes novada svētkos „Novads, kurā satikties”. Jāuzsver, ka visas norises šajos svētkos apmeklētājiem būs bez maksas.

Alūksnes novada svētkos būs daudz dažādu interesantu aktivitāšu visas dienas garumā, kur katrs varēs atrast sev piemērotāko. Jau no pulksten 11 ģimenes varēs pulcēties rotaļu laukumā pie Jaunās pils, kur „Pasaku takā” būs dažādas aktīvas, radošas un arī sportiskas norises jaunajai paaudzei un viņu vecākiem programmā „Mazā stiprinieka pasakainie piedzīvojumi”.

Turpat blakus pie Jaunās pils koncertā „Līču - loču” jestras dejas izdejos novada bērnu deju kolektīvi un modernās dejas grupas, ar skanīgām balsīm svētku apmeklētājus priecēs bērnu un skolēnu vokālie ansambļi un mazie solisti.

Jau no pulksten 11 turpat Jaunās pils apkārtnē notiks īsta malēniešu andele „Ceļamaize” – te amatnieki andelēs savus izstrādājumus, būs dažādi lauku labumi, gardumi un kārumi. Tam visam pa vidu šiverēs arī ielu teātra dalībnieki. Aicinām amatniekus un mājražotājus jau pieteikties!

Pēc pusdienas Alūksnes muzejā alūksnieši aicināti uz tikšanos, kas jau kļūst par tradīciju – „Satiec novadnieku”. Šogad ar savas dzimtās puses ļaudīm tiksies divi novadnieki - mūziķis Uģis Prauliņš, kurš stāstīs savu dzimtas stāstu no Malienas pagasta Ērmaņu muižas, un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktora vietniece Una Sedleniece.

Un tad jau būs pienācis laiks arī svētku dienas muzikāli izklaidējošajai programmai „Apceļo novadu” turpat pie pils, kuras laikā katrs pagasts stāstīs, rādīs un aicinās svētku apmeklētājus iepazīt tikai šim konkrētajam pagastam raksturīgās lietas. Te varēs gan mācīties spēlēt mūzikas instrumentus, veidot no māla, apgūt maltītes gatavošanu un arī baudīt jau gatavus gardumus, iepazīt tūrisma maršrutus, jaunus kultūras un izklaides piedāvājumus un daudz citu mūsu novada pagastiem raksturīgu „pērļu”. Savukārt uz skatuves pagasti 10 – 15 minūšu programmā runās par sevi skaļāk – dziedās, dejos, stāstīs, rīkos viktorīnas un citādi apliecinās savu piederību novadam.

Svētku turpinājumā pulksten 18.30 iecerēts atraktīvs visa novada gājiens „Malēnietis sasaucas ar malēniešiem”. Lai visi novada iedzīvotāji, sākot no Pededzes līdz pat Ilzenei, justos vienoti, svētku rīkotāji – Alūksnes novada pašvaldība šajā gājienā aicina piedalīties ikvienu novada iedzīvotāju – gan iestāžu un uzņēmumu kolektīvus, gan ģimenes un domubiedru grupas, un jebkurš arī viens pats var pievienoties gājienam. Nosacījums ir tikai viens – galvā jābūt cepurei, jo gājiens ved uz novada svētku kulmināciju Pilssalas estrādē – uzvedumu „Malēniet’s dzīvo cepuri kuldams!”.

Cepuri var no jauna radīt, var izgreznot jau esošu, var arī negreznot, bet uzlikt galvā tādu, kāda nu ir. Var izveidot vienu lielu cepuri, zem kuras visiem paslēpties un citādi ļaut izpausties savai izdomai. Ja nav nevienas cepures, ko izmantot, arī par to nevajag bēdāties, jo  dienas pasākuma laikā darbosies radošās darbnīcas, kur savu vai pasākumā iegādātu cepuri varēs izgreznot.

Gājiens sāksies pie administratīvās ēkas Dārza ielā 11 un ikvienu aicinām tajā piedalīties, pievienojoties jebkurā vietā. Ja vēlaties piebiedroties, zvaniet Sanitai Bērziņai 26520312 vai rakstiet uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Aicinām ikvienu piedalīties gājienā un apliecināt, ka, neskatoties ne uz kādām dzīves likstām, īsts malēnietis tomēr dzīvo cepuri kuldams!

Koncertuzvedumam, kas Pilssalas estrādē sāksies pulksten 19, šobrīd intensīvi gatavojas desmit novada amatierteātri, jo šoreiz tajā redzēsim vairākas epizodes no malēniešu dzīves, kas atklās, ka malēnietis caur prieku un savām savdabībām tomēr daudz ko paveica. Teatrālos priekšnesumus papildinās omulīgas un jestras, īpaši šim pasākumam uz ziņģu un jautru melodiju bāzes iestudētas deju kolektīvu dejas, ko gatavo gan bērnu, gan pieaugušo kolektīvi. Svētku dienā gaidīsim arī ciemiņus – šoreiz tas būs deju kolektīvs „Vektors” no Rīgas. Savukārt vakarā Pilssalas estrādē zaļumballē muzicēs Alūksnes novada muzikālās grupas.

DSCF2882Alūksnes novada svētkos netrūks jautrības, būs amatniecības izstrādājumu un dažādu lauku labumu andele, koncerti, bet vakarā amatierkolektīvi radīs stāstus no malēniešu dzīves

Bookmark and Share
Top.LV