.

Leļļu teātra pārstāvji devušies uz starptautisko teātra festivālu „Carj-skazka” (Kingfestival) Novgorodā


Latvijas Leļļu teātra galvenā režisore Vija Blūzma, māksliniece inscenētāja Anita Znutiņa-Šēve un aktieris, režisors Edgars Kaufelds šodien devušies uz Novgorodu, lai piedalītos 12. starptautiskajā teātra festivālā „Carj-skazka” (Kingfestival).

Festivālu no 25.-29.aprīlim rīko Novgorodas bērnu un jaunatnes teātris „Malij” un tā programma norisināsies paralēli uz trim skatuvēm – Novgorodas Filharmonijā, Drāmas teātrī un teātrī „Malij”. Režisore Vija Blūzma šogad kopā ar kolēģiem no daudzām citām valstīm pildīs žūrijas locekles pienākumus, savukārt māksliniece Anita Znutiņa-Šēve un aktieris, režisors Edgars Kaufelds cer smelties daudz jaunus iespaidus, iedvesmu, kā arī uzzināt citu valstu teātru jaunākās tendences un attīstības virzienus.

Festivāls „Carj-skazka” notiek reizi divos gados jau kopš 1992.gada un apkopo labākos Krievijas, Eiropas un Āzijas teātru iestudējumus dramatiskā teātra, mūsdienu horeogrāfijas un leļļu teātru žanros. Šogad festivāla tēma ir „mitoloģiskais repertuārs teātros” un to atspoguļos iestudējumi visu vecumu skatītājiem.

Piecu festivāla dienu laikā Novgorodas auditorijai, kā arī festivāla viesiem un dalībniekiem būs iespēja noskatīties 23 izrādes, ko rādīs kolektīvi no 14 valstīm – Krievijas, Dānijas, Japānas, Turcijas, Francijas, Beļģijas, Polijas, Bulgārijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Šveices, Lietuvas, Čehijas un Spānijas. Novgorodu apmeklēs arī citu festivālu pārstāvji no Dienvidkorejas, Somijas, Austrijas, Latvijas, Vācijas, Lihtenšteinas, Serbijas, Igaunijas, Spānijas.

Latvijas Leļļu teātris festivālā „Carj-skazka” piedalās jau kopš 2003.gada. 2007.gadā starptautiskās žūrijas balvu par labāko izrādi jaunākā vecuma bērniem ieguva Leļļu teātra iestudējums „Ezītis miglā”.

Bookmark and Share
Top.LV