.

Balto mākoņu ceļš

alisa8Īsts turku hamams (turku pirts) Rīgas centrā! 

Norausim zināmu noslēpumainības plīvuru no SPA salona Alisa SPA, kurš tika atklāts Rīgā šī gada februārī.

 

Un zem šī plīvura mēs atklājam īstu turku hamam. No kurienes mūsu „eiropeizētajā” valstī uzradās šis tradicionālās austrumu kultūras avots? Kālab?

 

Protams, hamam – tā ir Turcija, bet turki ir tauta ar senu kultūru, kurā ir zināšanas par to, kā dzīvot ilgi, laimīgi un neslimot. Turku kultūrā hamam jeb turku pirts ir tā vieta, kur cilvēks atnāk netīrs, bet aiziet – tīrs.

Pirmais solis.

alisa3Uz liela apsildāma mozaīkas galda izklāts balts, pūkains dvielis. Tas gaida Jūs. Jūs apguļaties un iegrimstat šajā mīkstumā un šajā siltumā, klausāties vieglu austrumu melodiju un laiski vērojat gaisīgo miglu, kura pamazām Jūs ieskauj. Cauri miglai Jūs vērojat, kā pilieni lēnām slīd pa stikla sienu, veidojot neparastus ornamentus. Tomēr ne piliens nenokritīs no ieapaļajām velvēm uz Jūsu atslābinātā ķermeņa. Jūs guļat un lēnām slīgstat atpūtā. Kamēr Jūs atpūšaties, siltums un tvaiki atver Jūsu ādas – Jūsu ķermeņa vislielākā orgāna – poras. Āda ir tas, kas aizsargā Jūsu organismu, tas, caur ko elpo un barojas Jūsu organisma šūnas.

Mūsu ādai neklājas viegli. Atmirušās daļiņas aizsprosto poras. Īpaši grūti ādai klājas ziemā: no sausā, apkures sistēmas sasildītā gaisa tā paliek sausa un knapi elpo. Savukārt hamamā poras atveras un sākas toksīnu un metabolisma procesa palieku izvadīšana. Organisma attīrīšanās notiek bez jebkādas ķīmijas. Attīrīšanās notiek arī caur elpošanas sistēmu; dabīgā neagresīvā vide ir veselīga, arī matiem.

Otrais solis – pīlings.

Kad Jūs jau būsiet diezgan palaiskojies, pie Jums atnāks pirtslietu Meistars. Rokā viņam būs speciāls cimdņš – „kisē” (jeb „kisa”). Ar šo pašu cimdiņu viņš attīra katru Jūsu ķermeņa šūniņu, sākot ar galvu, tad seju, kaklu, visu visu līdz par pirkstgaliem. Meistars Jūs masēs veselas 30 mnūtes, neatstājot bez uzmanības nevienu ādas centimetru. Sajūtas ir neaprakstāmi patīkamas, praktiski kā debesīs. Padomājiet paši, vai bieži pilnīgi viss Jūsu ķermenis saņem glāstus? Vai bieži gadās palutināt kāju pirkstiņus? Tie taču ir tik maziņi, bet mēs uz tiem visu dienu stāvam un staigājam. Arī viņiem gribas uzmanību un glāstus. Tā ka mēs saņemam pēdu reflektoro masāžu.

Trešais solis – pilnā masāža.

Tieši šeit Tu sāc saprast austrumu filozofiju, kāda tieši ir balto mākoņu būtība, jo Tu pats kļūsti balts un pūkains mākonis, kas bezsvarā lidinās siltajā turku hamama gaisā, pats viss no galvas līdz kājām ietīts baltā ziepju putu mākonī.

Lai šo mākoni radītu, speciālas ziepes, kas sastāv no olīveļļas ar lauru lapu piejaukumu, tiek sarīvētas, izšķīdinātas ūdenī un saputotas pūkainā baltu putu mākonī, kurš no speciālas spilvendrānas nolaižas un pārklāj visu jūsu ķermeni. Jūs guļat putu mākonī, bet masieris masē Jūsu siltos, labi izsildītos muskuļus. Tagad viņš vairs nenodarbojas ar ādu, bet ķeras kļāt dziļākiem slāņiem. Mūsu masieru zelta rokas nodrošinās patiešām pirmklasīgu dziļo masāžu. Ķermenis ir sasilsis un sagatavots tam, ka var bez sāpēm izmasēt visas savilktās vietiņas, kur uzkrājušies organisma sārņi.

Jūs guļat un saprotat, ka smadzenes uz pusotru stundu ir aizgājušas atvaļinājumā, bet Jūs esat mākonis un lidojat, un Jums ir labi.

Pēc masāžas ūdens un ziepes tiek aizskaloti. Masieris ar speciālām masāžas kustībām mitrina Jūsu ādu ar aromātisku eļļu, lai pēc tādas ūdens pārbagātības tā nekļūtu sausa.

Pēc tam Jūs kā lellīti ietin halātā un aizved uz speciālu atpūtas un relaksācijas istabu, kur Jūs varat izbaudīt aromātiskas tējas tasi ar medu, citronu vai ar mīļāko delikatesi, kuru vien vēlaties. Jums ir vesela pusstunda, lai atgultos, izstieptu kājiņas un vēl mazliet pagarinātu šo brīnumaino miera un svētlaimes sajūtu. Jūs mierīgi pamazām nometat šo liego sajūtu, lai atgrieztos lielajā pasaulē.

Jūs esat neatvairāmi!

Īsts turku hamam, masieru brīnumainās rokas un balta mākoņa ceļš gaida Jūs salonā Alisa SPA Blaumaņa ielā 15.

Tas nav vienīgais brīnums, kas atrodams SPA salonā Alisa SPA. Vēlāk mēs Jums pastāstīsim par kompleksas atpūtas ar pirts apmeklējumu un par masāžas SPA rituāliem.

 

 

Viss esošais līdzinās baltam mākonim:

Tam nav ne sakņu, ne iemeslu,

Ne kaut kādu gala mērķu.

Tas vienkārši ir.

Un viņa esība ir noslēpums.

Ošo

 

 

Bookmark and Share
Top.LV