.

Jorkšīras terjeri

Jork 1"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar sešpadsmito "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

 

Viselegantākais no mazajiem suņiem.

 

GALVA:

Maza, plakans galvaskauss, drīzāk izvirzīts nekā apaļš.

AUSIS:

Mazas, V-forma, stāv uz augšu, ne pārāk sāņus, ar īsu apmatojumu.  

ACIS:

Vidēja lieluma, tumšā krāsā.

APMATOJUMS:

Uz ķermeņa vidēji garš, perfekti taisns (bez viļņošanās). Spodrs, maigs, zīdaina tekstūra, nav pūkains. Apmatojums sasniedz grīdu, aug nepārtraukti.  

ĶERMENIS:

Kompakts, mugura līdzena. 

ASTE:

Bagātīgi noklāta ar apmatojumu, tumšāka krāsa, nekā uz ķermeņa, sevišķi tuvāk astes galam.  

KRĀSA:

Tumši metāliski zila (ne sudrabaini zila), no pakauša līdz astes pamatnei. Nekad nav dzeltenbrūnu, bronzas vai tumšu matu piejaukuma.    

IZMĒRS: Ap 20 cm.

SVARS: Līdz 3.1kg.Jork 2

 

TEMPERAMENTS

Grezno „krēpju” dēļ sunītis izskatās pēc maza lauvas. Ap un virs estētiskās pievilcības Jorkšīras terjers ir terjers, ko dažkārt nevajadzētu aizmirst. Vienmēr piepaceltā noskaņojumā, ar plašu iemaņu klāstu, Jorkšīras terjers ir pasaules drosmes atspulgs. Pie kam Jorkšīras terjers ir jautrs un inteliģents kompanjons.   

 

Kvalitātes maksimums mini ķermenītī... Jorkšīras terjeri ir drosmīgi, dzīvīgi, sirsnīgi un burtiski appludina savu saimnieku ar mīlestību. Tomēr viņi mēdz būt arī impulsīvi un ietiepīgi, un var sacelt trauksmi, rejot, ja viņiem kas nepieciešams. Viņi ir ļoti piemēroti dzīvei telpās, bet nav īpaši laimīgi kompānijā kopā ar trokšņainiem bērniem.  

 

[Interesants iemesls tik skaistajam un garajam apmatojumam...

Iemesls, kādēļ Jorkšīras terjeriem tagad ir tik garš apmatojums ir tāds, ka medniekiem bija nepieciešams sagrābt savus suņus aiz kaut kā, lai tos ātri dabūtu prom! Garais apmatojums ir krustošanas ar Maltas bišonu rezultāts.     

 

FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 3: Terjeri

Apakšgrupa 4 : Toiterjeri

 

IZCELŠANĀS

Jorkšīras terjeru stāsts sākas Skotijā 19.gadsimta beigās, kad ogļrači un citi strādnieki, kuri bija cietuši no industriālās revolūcijas migrēja no Glāzgovas uz Jorku. Reizē ar šo procesu radās Skotu terjeri, jorkiju priekšteči, kuri raktuvēs ķēra žurkas un trušus.    

 

Pirms radās Jorkšīras terjeru šķirnes standarts, tika veikti daudzi krustojumi ar dažādu šķirņu suņiem, kādu laiku šī šķirne bija zināma ar nosaukumu Brokenhaired. Gadu no gada šķirne tika uzlabota un mazie „jorkiji” kļuva aizvien iecienītāki sava skaistuma dēļ, rezultātā Jorkšīras terjeri kļuva vispopulārākie miniatūrie sunīši pasaulē.

 

 

Jork 3PADOMS

 

MAZS SUNS AR IZVĒLĪGU APETĪTI!

Jorkšīras terjeri ir dabiski izvēlīgi attiecībā uz barību. Šos suņus ir sarežģīti barot. Tas ir labs iemesls izvēlēties izcili garšīgu barību. 

Esiet uzmanīgi, nepakļaujieties viņa iegribām un nedodiet sunim kārumus vai kādas diētiskas piedevas, kas tikai veicinās diedelēšanu un pat kārumu vai ēdiena čiepšanu.

 

APMĀCĪBA IR SVARĪGA ŠIM MAZAJAM LAUVAM

Jorkšīras terjeri varbūt ir mazi sunīši, tomēr, ņemot vērā viņu izcelšanos, viņi dažkārt ir prasīgi un ar dominējošu raksturu. Tādēļ ir svarīgi viņus rūpīgi apmācīt, lai saglabātu kontroli pār saviem mīluļiem.  

 

RŪPES PAR JŪSU JORKŠĪRAS TERJERU

Jorkšīras terjeri ir viena no suņu šķirnēm, kuri nemaina apmatojumu, tādēļ tas aug nepārtraukti (1 līdz 1,5 cm mēnesī). Viņu garais, zīdainais apmatojums, līdzīgs cilvēka matiem, prasa īpašu uzmanību – ikdienas ķemmēšanu un sukāšanu, kā arī īpašu apkopšanu vienu reizi mēnesī.

 

Tā kā Jorkšīras terjeru apmatojums ir bez pavilnas, viņi ir pakļauti ārējās vides ietekmei – aukstumam, karstumam, lietum, vides piesārņojuma utt. Tādēļ rūpējieties par viņu ādu, un, ja ievērojiet kādas brūces un/vai ādas reakcijas, konsultējieties ar savu veterinārārstu.

 

Jorkšīras terjeriem ir nosliece uz zobakmens veidošanos, tādēļ ir svarīgi rosināt suni grauzt. Atkārtots zobu un barības granulu kontakts palīdz notīrīt zobu virsmu, graušana arī stimulē siekalu izdalīšanos, kas rada pozitīvu antibakteriālo efektu. Visbeidzot, regulāra zobu tīrīšana (ar īpašu suku un suņiem paredzētu zobu pastu) ir īpaši ieteicama Jorkšīras terjeriem.   

 

 

SUNS IR MĀJĀS – ESIET GATAVI!

 

  • Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.
  • Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru – barībai.
  • Barojiet suni noteiktā laikā.

Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs

Bookmark and Share
Top.LV