.

Pūdelis

poodle1"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar devīto "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

Mazs, mīļš un harmonisks suns.

GALVA: Redzami taisnleņķa galva, proporcionāla attiecībā pret ķermeni. Viegli izliekts galvaskauss, izteikta galvas aizmugure, slīpa piere, stūrains deguns, deguna krāsa harmonizē ar apmatojuma krāsu.

AUSIS: Garas, zemu novietotas, lielākoties sasniedz mutes kaktiņus. Noklātas ar gariem, viļņainiem matiem.

ACIS: Mandeļu forma, nedaudz ieslīpas. Melnas, ļoti piesātināti brūnas vai dzintara krāsā, atkarībā no apmatojuma krāsas.

APMATOJUMS: Bagātīgs, smalka tekstūra, ļoti sprogains. Biezs, blīvs, vienāda garuma mati veido vienādas sprogas.

ĶERMENIS: Garāks par augstumu plecos. Stiprs skausts, nedaudz izliekts. Dziļš krūškurvis. Īsa, stingra, muskuļota mugura. Noapaļota, bet ne līdz krustiem. Vēders pacelts.

ASTE: Augstu, nedaudz zemāk pie kustībām.

KRĀSA: Melna, balta, riekstu, pelēka un aprikožu (oranži- sarkana). Riekstu, pelēka un aprikozu krāsā jābūt visam apmatojumam.

IZMĒRS:  Lielie no 45 līdz 60 cm. Vidējie no 35 līdz 45 cm. Miniatūrie no 28 līdz 35 cm. Toy pūdeļi zem 28 cm.

SVARS:  Lielie ap 22 kg. Vidējie ap 12 kg. Miniatūrie ap 7 kg. Toy pūdeļi 7kg.

TEMPERAMENTS

Pūdeļi ir ļoti dzīvīgi un inteliģenti suņi – īsts dzīvesprieka iemiesojums. Apveltīti ar izcilu sabiedriskumu un ilgu mūžu, tādēļ tie ir ļoti piemēroti kompanjonsuņi. Viņi turklāt ir labi peldētāji, un viņiem piemīt arī dažādas citas labas īpašības, kā dēļ pūdeļus itin labi var izmantot kā medību suņus. Viņiem nepieciešama stingra apmācība. 

poodle2
Gatavi uz visu!

Pūdeļiem piemīt ārkārtējas spējas noteikt epilepsijas lēkmes priekšvēstnešus. Pūdeļus var apmācīt šādos gadījumos celt trauksmi, lai pievērstu citu cilvēku uzmanību, vai arī nospiest trauksmes pogu pirms lēkme ir sākusies.

JŪSU PŪDELIS UN JŪS

Ikdienas vingrinājumi...

Neskatoties uz vispārpieņemto uzskatu, ka pūdeļi ir piemēroti dzīvei telpās, viņi ir laimīgāki dzīvojot laukos, nevis pilsētā. Viņus nekad nevajag atstāt vienus visu dienu, viņiem ir nepieciešama pastaiga un fiziskā slodze katru dienu!

Mīļš un pieķērīgs!

Pūdeļiem ļoti patīk, ka saimnieks nodarbojas ar viņiem. Ķemmēšana, kopšana un frizēšana ir īpaši piemēroti brīži, kad veidot tuvas attiecības ar viņiem! 

Pūdeļu apmatojums

Pūdeļu apmatojums aug nepārtraukti, kas nozīmē, ka nepieciešama regulāra tā kopšana. Tā kā pūdeļi ir cēlušies no ūdens suņiem, viņi ir jāapcērp, jo viņu apmatojums izžūst ļoti ātri un apcirpts neieķersies kazenājos vai ūdenszālēs.

 FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 9: Dekoratīvie suņi

Apakšgrupa 2: Pūdeļi

Vārdi un nosaukumi

Pūdeļiem ļoti patīk ūdens, tādēļ ilgu laiku viņi tika izmantoti ūdensputnu medībās. Šī šķirnes vēsture ir devusi pūdeļiem franču vārdu „Caniche”, kas cēlies no iesaukas “chien à cane” vai “canichon”.

IZCELŠANĀS

Pūdeļu īstenā izcelšanās ir neskaidra – tie visticamāk ir cēlušies no ūdens spanieliem, un ziņas par viņiem ir atrodamas jau no mūsu ēras 1.gadsimta. Ar laiku pūdeļi kļuva populāri Francijas un Spānijas galmos, kur šķirne tika veidota, atlasot ar vien mazākus un mazākus suņus, demonstrējot viņu milzīgo talantu uz medīšanu, darbošanos cirkā vai vienkārši asistējot saviem saimniekiem...

PADOMS

RŪPES PAR APMATOJUMU

Viņu īpašais apmatojums prasa regulāru un rūpīgu ķemmēšanu ar suku ar metāla zobiem, lai atšķetinātu jebkurus savēlumus.

RŪPES PAR ĀDU

Jūsu pūdelim jāapmeklē frizieris vismaz vienu reizi divos mēnešos. Klasiskais pūdeļu stils ir „lauvas griezums” (apcirpšana ap ekstremitātēm un sāniem), kā arī modernais griezums (visur vienāds apmatojuma garums).

RŪPES PAR NAGIEM

Rūpīgi kopiet pūdeļa nagus, īpaši, ja dzīvojat lielākoties telpās, regulāri nokniebjot tos ar īpašām nagu šķērītēm (kliperiem) to var paveikt arī jūsu veterinārārsts.

SUNS IR MĀJĀS – ESIET GATAVI!

 

 

  • Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.
  • Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru – barībai.
  • Barojiet suni noteiktā laikā.
  • Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.

 

 

Bookmark and Share
Top.LV