.

Buldogs

Buldog 3Uzmanību: mājas dzīvnieki.

"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar otro "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

Ārkārtējs no deguna līdz astes galiņam.

FCI KLASIFIKĀCIJA:

Grupa 2: pinčeri un šnauceri, molosi, Šveices ganusuņi un citas šķirnes

Apakšgrupa 1: Molosi, darba suņu grupa

STANDARTS

Ārkārtējs no deguna līdz astes galiņam.

GALVA: Masīva, īsa un plata. Liels galvaskauss. Labi izteikta piere ar rievu galvaskausa vidējā daļā.

AUSIS: Uz leju, mazas, galos nosmailinātas, pamatne uz augšu.

ACIS: Plaši izvietotas, vidēja izmēra, apaļas un ļoti tumšas. Tālu no ausīm.

APMATOJUMS: Smalka tekstūra, īss, mīksts un biezs.

ĶERMENIS: Īsa, spēcīga mugura, plati pleci, relatīvi taisni krusti. Nav nosliece uz aptaukošanos. Plats, apaļš un ļoti dziļš krūškurvis.

ASTE: Uz leju. lzvirzīta uz āru pirms krīt uz leju. Apala, gluda, vidēji gara, pamatnē plata un strauji sašaurinās.

KRĀSA: Izteikta vai dūmakaina. Pamatkrāsas: dažādu nokrāsu sarkanīga, dzeltenbrūna, bāli dzeltenbrūna u.c. Svītrots, balts vai raibs. Pelēdgs, melns un melns ar dzeltenu ir ļoti nevēlams.

IZMĒRS: Aptuveni 28 cm. SVARS: No 23 līdz 25 kg.

TEMPERAMENTS

Zem robustās ārienes buldogi slēpj mierīgu raksturu, kas stāv visam pāri. Tas nenozīmē, ka viņiem nav rakstura, dažkārt buldogi ir stūrgalvīgi un īgni. Buldogiem nepieciešama agrīna apmācīšana, īpaši suns jāiemāca, ko nozīmē vārds „nē".

JŪSU BULDOGS UN JŪS

Viņa īsajam apmatojam ir nepieciešama vienkārša kopšana — pietiek ar regulāru Isemmēšanu ar masāžas suku vai gumijas cimdu.

Buldog 1
Teritorijas instinkts

Protams, šie atlēti var atbaidīt dažus uzmādgos, bet buldogi patiesībā nav sargsuņi. Neskatoties uz to, teritorijas sargāšana var būt dominējoša kopā ar citiem mājas suņiem.

Suns, kurš veidoja vēsturi...

Buldogi ir pirmā suņu šķirne, kurai tika noteikti standarti. Tas notika 1876. gadā, un pirmais Buldogu Klubs tika izveidots gadu vēlāk, noliekot šo šķirni modernās suņu pasaules pašā priekšgalā.

IZCELŠANAS

Buldogu angliskās izcelsmes saknes iesniedzas tālu atpakaļ 12. gadsimtā, kad viņi tika izmantoti buļļu cīņās — suņiem vajadzēja salsert buļļus aiz deguna un nelaist tos vaļā. Šis cietsirdīgais „nacionālais sports" bija ļoti populārs līdz 1835. gadam, kad tas tika aiz¬liegts. Šīaizlieguma rezultātā buldogu šķirne gandrīz izzuda, ja vien grupa angļu suņu entuziastu neiestātos par šīs šķirnes nākotni, šķirnes selekcijā liekot uzsvaru uz labo raks¬turu un muskuļoto Isermeni. Rezultātā pēc divsimts gadiem buldogi ir ļoti populāri, slaveni ar savu mīlīgo raksturu un iecienRi atipiskā, atlētiskā fiziskā veidola dēļ.

PADOMS

UZŅEMOT LIETAS MIERĪGI...

Buldogi pēc dabas nav ļoti enerģiski, viņi labprāt pavadītu visu dienu guļot. Lai uzturētu viņu solīdo siluetu, nepieciešams nodrošināt vismaz pamata aktivitātes līmeni un izvairīties no liekā svara. Viņus ieteicams izvest pastaigā vismaz divas reizes dienā, izņemot ļoti aukstu laiku, kad sunim nav vēlams elpot aukstu gaisu ļoti īso ārējo elpceļu dēļ.

Buldog 2
RŪPĒJĒTIES PAR SAVU BULDOGU

Macerācija, kad āda pastāvīgi ir mitra, ir ādas infekciju sākums. Lai to iespējamību samazinātu, ieteicams katru dienu tīrīt buldoga ādas krokas. Palīdzēs arī mīkstinošs šampūns, kas jālieto vienu reizi nedēļā.

SUNS IR MAJAS — ESIET GATAVI!

- lerīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.

- Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru — barībai.

- Barojiet suni noteiktā laikā.

- Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc Jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat Jūs.

Bookmark and Share
Top.LV