.

Biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm janvārī un īpašais piedāvājums 23.oktobrī


rinda-pie-dailes-teatra-4320999823.oktobrī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm janvārī, kuru vidū ir arī trīs pirmizrādes – „Izraidītie” Lielajā zālē, „Plikie un pusplikie” Mazajā zālē un „Nakts vēl nav galā” Kamerzālē.

Tikai 23.oktobrī laikā no plkst.10.00 līdz 20.00 Dailes teātris piedāvā iegādāties biļetes uz izrādēm „Amadejs” (1.novembrī), „Vējiem līdzi” (16. un 17.novembrī) un „Oņegins” (20. un 21.novembrī) ar 40% atlaidi.

 

Pazīstamais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs Dailes teātrī iestudēs Marjusa Ivaškeviča latviešu emigranta hroniku 3 cēlienos „Izraidītie” (Indras Brūveres tulkojums, Ilmāra Šlāpina latviskā adaptācija). Pirmizrāde paredzēta 10.janvārī. ...Tas notika pirms padsmit gadiem. Toreiz Ņujorkā vēl stāvēja Dvīņu torņi, bet princese Diāna jau bija gājusi bojā. Toreiz Bens bija ļoti laimīgs un perspektīvs. Lipīgi, smirdīgi, šķībi, greizi un apdulluši no garā ceļa, bariņš emigrantu ierodas Londonā – apsolītajā zemē. Taču šī ir cita pasaule – kastēs zem Vaterlo tilta, bez mājām un draugiem. Un dzīve nav nekāds fiction, kur visu var izdaiļot. Kā lai saprot, kur bija kļūda? Un kurš zina, kā vajadzēja dzīvot? Varbūt vienīgi „Queen” vai Harijs Poters... Jauniestudējumā spēlēs Dainis Grūbe, Juris Žagars, Lauris Dzelzītis, Elīna Dzelme, Vita Vārpiņa, Gints Andžāns, Ieva Segliņa, Dainis Gaidelis, Artūrs Dīcis, Ērika Eglija, Aldis Siliņš, Artis Robežnieks, Lilita Ozoliņa, Pēteris Liepiņš, Pēteris Gaudiņš, Jānis Paukštello, Lauris Subatnieks un Artūrs Dīcis. Izrādē piedalīsies rokgrupa „Dzelzs Vilks”. Režisors Oskars Koršunovs iestudējumu veido kopā ar lietuviešu kolēģiem – scenogrāfu Gintaru Makareviču, kostīmu mākslinieci Agni Jagelavičuti, horeogrāfi Vestu Grabštaiti un gaismu mākslinieku Eugeniju Sabaļauski.

 

29.janvārī Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Ērika Hānberga „Plikie un pusplikie” - smeldzīgi un jautri kukuržņi par cilvēkiem un lopiņiem lauku mainībā. Izrādē „Pirmā grēka līcis” satikās Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru labākie spēki, tik ļoti uzrunājot skatītājus, ka nospēlētas jau gandrīz 100 izrādes. Tagad iepazītajiem personāžiem piepulcējušies vēl citi. Lauki mainās tehnoloģiski, sociāli un ētiski. „Līču” ciemata ļaudis dzīvo attālāk no civilizācijas centriem un par dzīvi spriež kā cilvēki, kuriem ir bijis laiks visu pārdomāt. Bet diez vai laukos ir daudz prātīgāki vīrišķi un sievišķi nekā Rīgā. Dzidra un Reinis nu jau gadu dzīvo kopā. Bet izrādās, ka dzīvot ar cilvēku, kuru mīli, ir tikpat grūti, kā mīlēt cilvēku, ar kuru dzīvo, – jebkurā vecumā. Abos ir jaušama neizteiktu pārmetumu lavīna. Kā tad tā? Kārļa Auškāpa veidotajā jauniestudējumā spēlēs Venta Vecumniece, Gunārs Placēns, Ilze Vazdika, Aivars Siliņš, Lidija Pupure, Juris Strenga, Olga Dreģe, Leons Krivāns, Mirdza Martinsone, Akvelīna Līvmane, Sarmīte Rubule un Aija Dzērve.

 

Dailes teātra Kamerzālē ar romantisko drāmu „Nakts vēl nav galā”, kas veidota pēc Meisijas Tadjedinas filmas „Pagājusī nakts” motīviem, režijā debitēs Intars Rešetins. Pirmizrāde paredzēta 9.janvārī. Kad no rīta pamosties, pat nenojaut, kurp tevi aizvedīs diena. Paiet simtiem dienu, kad nekas nenotiek. Un tad pēkšņi! Ir tik viegli apmaldīties savos iekšējos emocionālos līkločos, labirintos un strupceļos. Kā rodas iekāre? Kas mūs noved pie vēlmes krāpt? Vai meli var būt nevainīgi? Kad ikdienas dzīves rutīna pārmāc jūtas, pietiek tikai ar mazu dzirksteli, lai... Un aizliegtais auglis ir tik kārdinošs. Viss mainās. Tikai jūtas ne. Bet nakts vēl nav galā... Un cilvēka emocionālā pasaule ir tik trausla. Jauniestudējumā lomas atveidos Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Gints Grāvelis, Inita Dzelme, Mārtiņš Počs vai Jānis Vimba, Dārta Daneviča un Āris Rozentāls. Izrāde top radošo meklējumu cikla „Brīva skatuve” ietvaros sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību „Daile”, izrāžu izveidē piesaistot aktierus un režisorus no citiem Latvijas teātriem un ārvalstīm. Šoreiz jauniestudējumā aicināts piedalīties Latvijas Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba.

 

Janvāra piedāvājums par īpašām cenām būs izrāde „Amadejs” 22.janvārī, kad visu biļešu cena - Ls 3 un Ls 4.

Dailes teatris

 

Bookmark and Share
Top.LV