Ak, šīs brīvdienas!

Happy-HolidayApmēram puse pasaules iedzīvotāju Ziemassvētkos un Jaunajā gadā atpūšas.

Kā tas ietekmē biznesu?

Salīdzināsim to ar dzīvnieku pasauli! Ja lauvas, labi paēdušas,  var atļauties kādu nedēļas garu pārtraukumu, tad lauku pelei ir dienas laikā ir jāapēd apmēram puse no sava svara. Kā jūs saprotat, viņa ēd vairākas reizes dienā ar apmēram trīsdesmit minūšu starplaiku. 

Ja salīdzinoši liels uzņēmums var atļauties divu nedēļu garu atvaļinājumu, tad mazs uzņēmums šādā ritmā bez finansiālas palīdzības var arī neizdzīvot.

Kad lauvu praids ir izsalcis, visi praida locekļi vienlaikus dodas medībās, pie kam, gadījumā, ja trāpās liels dzīvnieks – zilonis vai žirafe, medī ne tikai mātītes, bet arī tēviņi.

Totoes biznesā viss izskatās nedaudz savādāk. Atnākot uz darbu, darbinieki vēl kādu laiku iešūpojas, atceras un apspriež brīvdienas.

Kurš tad šajā laikā medīs?!

Man saka, nekas, gan jau kaut kā nokārtosies.

Jā, arī lauvas var tā domāt. Tomēr – tikai tās lauvas, kuras dzīvo zooloģiskajā dārzā un viņām ir garantēta ikdienas maltīte, kā, taisnību sakot, arī valsts iestāžu darbiniekiem.

Diemžēl, likums visus pielīdzins. Tomēr biznesā, tāpat kā dabā mēs visi esam dažādi, un nevaram dzīvot pēv vienas kārtības un ar vienu un to pašu barošanās režīmu. Ja izmirs laiku peles, rezultātā izmirs arī lauvas. Paliks vien sūnas un ķērpji.

Tādēļ gan pelei, gan laivai ir jādomā par to, ko darīt, lai izdzīvotu nevis jāattaisnojas ar valdības lēmumiem.

Bookmark and Share
Top.LV