.

Kopā vai atsevišķi?

Divas pasaules dzīvo blakus. Mīl viens otru, neieredz, strīdas, samierinās. Žņaudz aiz greizsirdības un gremdē mīlestības viļņos. Dzīvo gadsimtiem un mūžīgi blakus. Mainās pasaule, mainās robežas un valstis, mainās tehnika. Bet joprojām paliek divas nometnes ar mūžīgām abpusējām pretenzijām. Par dažādiem jautājumiem.

Pirmais jautājums – par mīlestību.

Pirmā sieviešu pretenzija pret vīriešiem saistīta ar mīlestību. Vīrieši mīl ar acīm, bet sievietes – ar ausīm. Līdz ar to nav brīnums, ka pirmajā iepazīšanās reizē vīrietis pirmkārt novērtē sievietes ārējo pievilcību. Viņas krūtis, vidukli, kājas.   

Sievietei arī svarīgas vīrieša ārējās dotības. Bet galvenais, lai vīrietis runātu,  teiktu komplimentus, apbrīnotu viņas skaistumu un sarunu biedrenes apbrīnojamo pievilcību.  Tas nekas, ka vīrietis būt plikpauris, neskuvies un neveikls. Galvenais, lai sajūsmas straume neizzūd.   

Otrais jautājums – loģika vai intuīcija?

Nebeidzamie strīdi, runas un iedomas tur, kur lieta saistīta ar loģiku.  Īpaši izraisa interesi tā saucamā «sieviešu loģika». Viss ir vienkārši. Tur, kur vīrieši pielieto loģiku, sievietes – intuīciju. 

Loģika, protams, ir saprotamāka, un dod ātrāku un paredzamu rezultātu.  Bet... Dažreiz loģika pieviļ.  Kura sieviete, būdama savā  prātā, meklēs sev partneri, izvēloties to pēc krūts izmēra?

Intuīcija, protams, arī ne vienmēr ir drošs instruments.  Paņemsim, piemēram, sievietes mūžīgo tieksmi pēc huligāniem un vienkārši sliktiem zēniem. Viņas uzmanība netiek vērsta uz kautrīgiem liriķiem un «botāniķiem», bet uz īstiem neģēļiem. Izskatās, ka intuīcija (vai arī «sieviešu loģika») no pirmatnējiem laikiem nav mainījusies: šodien izglītots «botāniķis» laikam ir daudz veiksmīgāks «apgādnieks» nekā brutālas tēviņš, kurš spēj «nogāzt mamutu».

Trešais jautājums – mīlestība vai sekss? 

Tautas gudrība vēsta, ka sieviete vēlas sākumā ar vīrieti aiziet uz restorānu, lai izlemtu, vai ir vērts ar viņu nodarboties ar seksu. Bet vīrietis sākumā vēlas ar sievieti nodarboties ar seksu, lai izlemtu, vai ir vērts vest viņu uz restorānu. Pēc sievietes domām bauda ir otrajā vietā. «Kad uzdāvināsi man ūdeļu kažoku un krellītes, krellītes no melnā dzintara ar zelta rotājumu, es visa būšu tava,» paziņo sieviete. «Nē!» domā vīrietis. «Sākumā parādi «savu preci», dod sevi pārbaudīt, bet pēc tam arī būs gredzeni ar smaragdiem. Šeit viss ir atkarīgs no tā, kura argumenti izskatīsies pārliecinošāki. 

Ceturtais jautājums – runāt vai klusēt?

Zinātnieki – ai šie zinātnieki, viņi ir gatavi uzlikt skaitītājus visam, kur vien iespējams; viņi saskaitīja, ka sievietes runā teju vai pat desmit reizes vairāk nekā vīrieši.

Un grib, lai arī vīrieši runātu. Pie tam - īpaši ar viņām, sievietēm.  Un runātu nevis par kaut ko nesvarīgu, piemēram, par hokeju vai makšķerēšanu, bet tieši par viņām – tik skaistām un pievilcīgām.

Taču vīrieši, šīs lielās un stiprās būtnes, vēlas klusumu. Viņiem nepatīk sarunas, un viņi slēpjas no tām, cits aiz avīzes, cits aiz monitora vai televizora, bet vēl citi – aiz austiņām. Gudri vīrieši trenējas un iegūst prasmi, neatraujoties uz sarunām māt ar galvu, piebalsot un  izdvest  «piekritības skaņas», līdzīgas «Hmm...». Bieži ar šo pietiek, lai sieviete laimīgi runātu visu vakaru.   

Piektais jautājums – dizains vai ērtības? 

Kas var nogāzt mamutu vai noraut asti tīģerim? Protams, ka vīrieši. Līdz ar to mamutu dabā vairs nav, bet tīģeri ir izzūdoša suga.

Bet par alu atbildēja sieviete. Tieši viņa izlēma, kur atradīsies ugunskurs, bet kur – ģimenes gulta.  Viņa to darīja tādēļ, ka varēja to iedomāties, jo sievietes domā,  ar attēlu palīdzību. Viņa uzreiz saprot, kur istabā stāvēs dīvāns, un kāds tam būs apšuvums. Kādā krāsā būs tapetes, lai tās būtu harmonijā ar jauno japāņu  halātiņu.  Un kur būs jaunais tualetes galdiņš, uz kura stāvēs saimniecībā ārkārtīgi vajadzīgie  acu krēmi, pūderis un eliksīri skropstu augšanai. 

Bet vīrieši uzbūvēti vienkāršāk. Viņi visam piekrīt, tāpēc ka patstāvīgi izrēķināt galvā šo rēbusu viņi nav spējīgi. Patiesībā vīriešiem ir savas dizaina idejas, kas vairāk saistītas ar ērtībām. Nevienai sievietei neienāks prātā, piemēram,  piekarināt zeķes pie lustras.  Lai arī tas varētu būt ērti, tās pēc tam nevajadzēs meklēt. Ne visas sievietes tādai darbībai piekritīs.   

Tā arī mēs dzīvojam – tādi dažādi un nebūt ne līdzīgi - vienā telpā, viena teritorijā.  Flirtējam un koķetējam, smaidām un garlaikojam, skumstam un priecājamies.    Tāda ir spēle. Spēle ar nosaukumu dzīve.  Un mums – cilvēkiem – neapnīkst, jo mēs, lai arī esam dažādi, tai pat laikā esam arī ļoti līdzīgi. Katram no mums gribas mīlestību un saprašanu. 

Bet par to, kā mums – vīriešiem un sievietēm iemācīties labāk saprast vienam otru, talumala.com stāstīs Jums nākamajos numuros.

Bet kas mums vislabāk seko virtuves iekārtu jaunumiem? Protams, ka sieviete. Tāpēc, ja ir vajadzīgs atrast, noķert un iegūt mēbeles, tieši sievietes nāk tām pakaļ.  Kāda sieviete aizbrauca uz salonu, kas tirgo ar virtuves mēbeles, un viņa atrada itāļu virtuves iekārtu, kas maksā   3000   dolāru. Visādam gadījumam viņa iegāja arī blakus salonā. Šeit tāda pati iekārta maksāja  4500  dolāru. Ka Jūs domājat, kuru izvēlējās saimniece? Neuzminējāt. Viņa nopirka iekārtu par  4500 dolāriem. Tāpēc, ka otra salona menedžeris pacienāja viņu ar tēju. Vīrieši! Vai negribat tēju, par 1500 dolāriem?

 

 

Bookmark and Share
Top.LV