.

Show must go on (Šovam jāturpinās!)

Katrā ziņā šim šovam noteikti jāturpinās!

Stāsts, protams, ir par Dance Academy Lielo deju šovu. Šova pirmā kārta notika 2012. gada 2. decembrī, vēl šajā, 2012. gadā.

DACMilzīgā Spīķeru ielas 5 zāle zēle bija pārvērtusies, tajā parādījās parkets! Un tā, divas dienas tradicionālo vingrošanas matraču vietā zāli klāja pavisam jauns parkets. Sportisti var neuztraukties, vingrošanas matrači nekur nav pazuduši, tos var uzklāt pa virsu, bet parkets paliks, jo priekšā vēl ir trīs Lielā šova kārtas.

Atgriezīsimies pie pirmās kārtas, kas tikko ir beigusies.

To atklāja vismazākie dejotāji vecumā no 4 līdz 7 gadiem.

DAC 1Viņi bija tik aizkustinoši: meitenes košās krāsainās kleitiņās,  zēni ar tauriņu pie balta krekla... Kā viņi dejoja! Visi atšķirīgi. Daži centīgi pārlika kājiņas tā, kā bija mācīti, cits burtiski dzīvoja dejā te griežoties valsī, te jautri lēkājot kvipstetā, te enerģiski mētājot kājiņas džaivā!

Stingrā žūrija uzmanīgi vēroja dejotājus. Profesionāļi, apbruņojušies ar planšetēm, kaut ko pierakstīja, vērojot dejā virpuļojošos pārus. Pat viņi brīdi pa brīdim neizturēja – dejas enerģētika aizrāva te vienu, te otru žūrijas locekli, un viņš pats, to nemaz neievērodams, smaidot sāka sist takti.

DAC 2
Kā viņi gaidīja apbalvošanu! Tādi skaisti un saposušies sastājās rindā un ar nepacietību gaidīja, kuru no viņiem nosauks kā uzvarētāju, kam tiks medaļa, bet kam – kauss. Visi, tai skaitā arī es, žurnāla „Pie ģimenes pavarda redaktore”, kas pasniedza mazajiem dejotājiem diplomus un balvas, nevarāja apvaldīt sajūsmu, spiežot mazās mākslinieku rociņas un pasniedzot godam nopelnītos diplomus. Nu ļoti maziņas bija šīs rociņas, bet toties lielas, plaši atvērtas mazo dejotāju, kas tikko kā bija nodemonstrējuši augsto dejas mākslu,  acis.


Pēc viņiem uz parketa iznāca jaunieši. Satriecoši skaistas kleitas, frakas, viss solīja īstu šovu! Viņi DAC 3
turēja doto vārdu! Kāds valsis! Kāds tango! Kāda pārliecinātība, atraisītība, vieglums un neiedomājama estētika virmoja no katra pāra! Pēc tam tie paši pāri, tikai nomainījuši tēlu, iznāca Brazīlijas šovam atbilstošos kostīmos, un latīņamerikāņu deju enerģija piepildīja zāli.

Tas bija bezgala skaisti!

8Tad, kad uz parketa centās samainīties tie, kam bija jāuzstājas trešajā daļā, kļuva skaidrs, ka šovs tikai sākas. Tas bija brīnumains skats. Uz deju grīdas uznāca seniori... Bet kas tie bija par senioriem!

Absolūti nav svarīgs vecums! Svarīga ir stāja un tas stils, kurš ir raksturīgs cilvēkiem, kuri ir patiesi iemīlējušies dejā. Tas bija pa īstam! Nezinu, kā , pēc kādiem kritērijiem vērtēja stingrā žurija, ko viņi atzīmēja savās planšetēs, nezinu, cik sen viņi trenējās, pirms uzdrošinājās iziet nodemonstrēt savu mākslu, un tam arī nav nozīmes. Svarīgi, ka skatītāji burtiski pamira aiz sajūsmas no darbības, kas izvērtās zālē.

4 1Cik dažādi bija pāri! Dažāda vecuma, dažāds bija dejas stils, kādā tika izpildīta obligātā klasiskā deja, dažāda bija pāru enerģētika, sportiskā forma un fiziskā sagatavotība... tam visam nebija nozīmes. Svarīgs bija tas kopīgais, kas bija visiem pāriem šajā vakarā – nesavtīga mīlestība un uzticība dejai!

Tas viss bija tik labi redzams! Viena pāra, kas griezās valsī pa dejas grīdu, spilgtums un ekspresija  mijās ar cita pāra eleganto, liego, inteliģento un ļoti izjusto slīdēšanu. Bet pasodoble! Pati īstās spāņu dejas ekspresija pārvērta dejotājus: bez sirds pamiršanas nebija iespējams skatīties, kā partneris, kurš tikko bija eleganti vadījis dāmu valša ritmos, pārvēršas par toreadoru līdz ar pirmajām pasadobles taktīm. Ak šie kāju piesitieni, šī „vērša” nespēja noturēties pretī īsta mačo spiedienam!

Lielā Dance Academy deju šova pirmais posms turpinājās visu dienu no rīta līdz vakaram. Visu dienu mūs, skatītājus, priecēja un piepildīja mūzika un estētika, kas plūda no dažādiem, augstās Dejas mākslas iedvesmotiem pāriem.

Šovam jāturpinās!

Otrais deju šova posms notiks 2013. gada 16. februārī uz tā paša parketa Spīķeru ielā 5. Reģistrācija sāksies 2013. gada 4.februārī mājaslapā.

Uz tikšanos šovā!

Bookmark and Share
Top.LV