.

Radošas personības priekšrocības

foto3Ar šo pāri mēs saskrējāmies pie ziedu veikala, kurš sakarā ar svētdienu bija slēgts. Dāmai rokās bija čaukstošā papīrā akurāti ietīts ziedu pušķis.

-       Vai Jūs nezināt, kur tuvumā var nopirkt ziedus? – es vērsos pie viņas.

-       - Jūs laikam pie Ļenas! – painteresējās dāma.

Nācās atzīties, ka, jā, mēs patiešām ejam „pie Ļenas”, bet precīzāk, uz dziedātājas Jeļenas Ševčenko-Grosas koncertu.

Ar katru soli, ko mēs tuvojāmies zālei, mēs nekļūdīgi varējām uzminēt publiku, kura plūda uz Krievu nama durvīm.  Ziedi rokās bija nekļūdīga caurlaide. Caurlaide mūzikas pasaulē.

Bija gaidāms neparasts koncerts. Lieta nebija vis tajā, ka Klaudijas Šuļženko dziesmas turpina dzīvot un priecēt publiku. Arī ne tāpēc, ka novēlojies pavasaris beidzot liek sevi manīt ar peļķēm uz asfalta un, lai arī ar aukstu, bet tomēr ar pavasarīgu vējiņu. Lieta bija citā.

Dzimšanas dienā!

Dzimšanas diena ir katram cilvēkam, un ir tāda tradīcija, ka šajā dienā tuvinieki un draugi apsveic jubilāru un novēl viņam visvisādus labumus. Savukārt jubilārs pieņem apsveikumus un dāvanas. Šī ir tradīcija, un tā ir katram. foto2

Taču īstas radošas personības privilēģija ir tajā, ka viņa var atļauties atzīmēt dzimšanas dienu tā, kā to nevar izdarīt neviens cits, proti, dāvinot sev un citiem personīgās daiļrades prieku.

Jāteic, ka Jeļena Ševčenko-Grosa izmantoja šo privilēģiju pilnā apmērā. Zāle bija pilna. Pēc katras dziesmas pie skatuves nāca cilvēki ar pušķiem. Ziedu bija tik daudz, ka tiem nepietika vietas uz klavieru vāka, bet cilvēki turpināja sveikt iemīļoto dziedātāju.

Šeit bija ne tikai rīdzinieki. Publikas vidū tika ievērots arī starptautiska mēroga biznesa konsultants Andrejs Kruglovs, kurš laipni piedāvāja redakcijai savas šī koncerta  fotogrāfijas. Viņš arī personīgi apsveica dziedātāju, kuras balss ir pazīstama ne tikai Rīgas, bet arī Maskavas mūzikas cienītājiem.

Kā gan citādi! Brīnišķīgais soprāns lidoja zālē, izsaucot veselu publikas pozitīvo emociju vētru. Ļaudis aplaudēja, dziedāja līdz un sita takti iemīļoto melodiju ritmā, kuras plūda no skatuves.

foto7
Žurnāla „Sarunas pie ģimenes pavarda” redakcija sveic Jeļenu Ševčenko-Grosu dzimšanas dienā un novēl turpmākus radošus panākumus uz visām skatuvēm.

Daudz laimes dzimšanas dienā!

A. Kruglova foto.

 

Bookmark and Share
Top.LV