.

Rotveilers

Rotveiler 1"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar vienpadsmito "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

GALVA:

Vidēji garš galvaskauss, starp ausīm plats, vidēji izliekts profilā.

AUSIS:

Vidēja lieluma, nokarenas, trīsstūra formas, plati un augstu novietotas.

ACIS:

Vidēja lieluma, mandeļveida, tumši brūnā krāsā.

APMATOJUMS:

Sastāv no vilnas un pavilnas.

ĶERMENIS:

Taisna, spēcīga mugura, īss, spēcīgs kakls. Vidēji gari krusti, plati un nedaudz noapaļoti.

ASTE:

Dabīga, saspringtā stāvoklī novietota horizontāli , turpina muguras līniju. Nesaspringtā stāvoklī var būt nolaista.

KRĀSA:

Melna ar izteiktiem sarkanbrūniem lāsumiem.

IZMĒRS: Ap 56 līdz 68 cm.

SVARS: No 42 līdz 50 kg.

 

Rotveiler 2TEMPERAMENTS

Rotveileru raksturs varētu būt līdzsvarotības modelis. Ļoti pieķeras saviem saimniekiem, viegli audzināmi, mīl strādāt un paklausīt – šīs īpašības izskaidro to, kādēļ šie suņi mūsdienās ir tik pieprasīti un plaši izmantoti. Stipri, drosmīgi, izturīgi, cienīgi un uzticīgi – viņi ir ideāli sargsuņi. Viņiem patīk dzīve ģimenes lokā, kas ir īpaši labvēlīgi, ja ģimenē ir mazi bērni. Viņiem ir mierīga un nosvērta āriene, bet uz apkārtni viņi reaģē modri...  

 

FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 2: Molosi

Apakšgrupa 1: Molosu tipa suņi

 

No miesnieku suņiem līdz policijas suņiem...

Rotveileru talanti tika izmantoti visā pilnībā, kad 20.gadsimta sākumā tie kļuva par Vācijas policijas suņiem. ADRK klubs (Allgemeiner Deutscher Rottweiler Klub) tika dibināts 1907.gadā, un pēc tam, kad rotveileri pierādīja savas ārkārtējās spējas dažādu misiju laikā, tie kļuva par oficiāliem policijas suņiem 1910.gadā.

 

IZCELŠANĀS

Rotveileri ir viena no vissenākajām suņu šķirnēm, kas bija zināmi jau senās Romas laikā, kad viņus izmantoja kā ganu un lopu dzinējus suņus. Rotveileri kopā ar Romiešu leģionu šķērsoja Alpus, kur aizsargāja cilvēkus un lopus. Šie suņi ļoti ātri ieguva iesauku “Metzgerhund” vai burtiski “miesnieku suņi”, jo viņi sargāja un ganīja milzīgus lopu ganāmpulkus pilsētas Rotveilas apkārtnē. Tikai 20.gadsimtā šo suņu šķirni sāka saukt kā tagad – rotveileri.     

 

PADOMS

AUGŠANAS MENEDŽMENTS...

Kā visas lielo suņu šķirnes, rotveileri aug dramatiski ātri pirmajā dzīves gadā un augšana turpinās līdz 3 gadu vecumam. Suņiem ir jāaug vairāk vai mazāk vienmērīgi, straujās augšanas laikā jāsamazina fiziskā slodze, lai pasaudzētu locītavas. 

 

Rotveiler 3VIDĒJS ĀTRUMS...

Tā kā rotveileri ir cēlušies no ganu suņiem, viņiem ikdienā nepieciešama ļoti gara un ilga pastaiga. Ja brauciet ar velosipēdu vai veicat ikdienas skrējienu, labāk visu laiku ieturiet mērenu tempu, lai suns var skriet Jums līdzi.

 

MĒRENI VINGRINĀJUMI

Rotveileru ieteicams apmācīt jau ļoti agrīnā vecumā, lai viņš saprastu savu vietu dzīvē un ģimenē, jo viņš ir ļoti pieķēries savam saimniekam. Viņam jau kucēna vecumā jāapgūst, ko nozīmē „nedrīkst”. Kucēnu apmācību klases un suņu skola ir nepieciešama ne tikai, lai viņi pierastu pie citiem suņiem, bet arī lai iegūtu perfektu apmācību.

 

RŪPES PAR JŪSU ROTVEILERU

Īsajam apmatojumam nav nepieciešama īpašas rūpes - laiku pa laikam nepieciešams to noglaudīt ar masāžas vai gumijas cimdu.

 

SUNS IR MĀJĀS – ESIET GATAVI!

 

 

  • Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.
  • Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru – barībai.
  • Barojiet suni noteiktā laikā.
  • Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs.

 

 

 

 

 

Bookmark and Share
Top.LV