.

Franču buldogs

frBulgogs1
"Royal Canin"
 ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar sesto "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

STANDARTS

Vienreizējs no deguna līdz astes galiņam.

GALVA: Ļoti spēcīga, liela un plata ar ādas ielocēm un krokām. Galvaskauss liels un vienmēr plats. Kupolveida piere. Ļoti izcelta. Maza, plakana seja. Uz sejas simetriskas ādas krokas. Liels, uz augšu vērsts deguns. Biezas, melnas lūpas. Lieli, plati un spēcīgi žokļi. Vidējs apakšžokļa izvirzījums (prognātisms).

AUSIS: Stāvas, vidēja izmēra, platas pamatnē un noapaļotiem galiem („sikspārņa ausis").

ACIS: Apaļas, vidēji lielas, nedaudz izspiedušās uz āru, tumšas. Melna līnija uz plakstiņiem.

APMATOJUMS: Smalks, īss un spodrs, mīksts un biezs.

ĶERMENIS: Plecīgs, muskuļains. Ķermeņa līnija pakāpeniski paaugstinās nieru rajona virzienā. Īss, ne tik plats skausts. Dziļš krūškurvis. Vēders un sāni piepacelti. Cilindrisks krūškurvis. Labi izteiktas līnijas. Īss viduklis.

ASTE: Īsa, virziens uz leju, pamatnē bieza, sašaurinās virzienā uz astes galu, nosedz sēžamvietu, ar dabisku saliekumu vai „lūzumu".

KRĀSA: Svītroti dzeltenbrūna ar šķērseniskām svītrām. Melnu un sarkanīgu matu sajaukums. Pieļaujama nedaudz baltā krāsa mazos daudzumos uz krūškurvja vai galvas. Balts un svītrots, zināms kā raibs klasificējas kā svītroti dzeltenbrūns ar baltiem plankumiem. Balta pamatkrāsa ar svītrotiem plankumiem. Pilnīgi balts apmatojums tiek klasificēts pie raibiem suņiem.

LOCEKĻI: Priekškājas: novietotas savrup, taisnas, ja skatās profilā un no priekšas. Pakaļkājas: stipras un muskuļotas, nedaudz garākas par priekškājām.

IZMĒRS: 25-35cm. SVARS: 8-14kg.

Ņemiet glābšanas riņķi!

Franču buldogi ir ļoti slikti peldētāji, tādēļ cieši uzmaniet viņus, ja atrodaties ūdens tuvumā, pasargājiet no iekrišanas ūdenī.

TEMPERAMENTS

Franču buldogi ir ļoti sirsnīgi un pieprasa ļoti daudz uzmanības no sava saimnieka, nemīl ilgi palikt vieni. Viņi ir mīļi, dzīvīgi un rotaļīgi, tādēļ patīk bērniem. Viņu mazais izmērs viegli ļauj šos suņus samīļot. Franču buldogs ir labs laika kavētājs, labsirdīga humora pilns, paklausīgs, bet nekad verdziski padevīgs, un vienmēr līdz malām piepildīts ar mīlestību. Labs sargsuns, ar labu teritorijas izjūtu, vienmēr distancējas no citiem suņiem. šiem suņiem nepieciešama rūpīga, agrīna apmācība, ar ļoti lielu pacietību un mieru. Viņš vienmēr gribēs būt Jums blakus — par laimi, franču buldoga mazais izmērs to atļauj.

FIZISKAS NODARBIBAS

Lēni un nekļūdīgi...

Franču buldogiem nepieciešami tādi fiziskie treniņi, kas stiprina viņu spēcīgo, muskuļoto ķermeni, bet jāizvairās no skriešanas un lēkāšanas. Viņi nepanes karstuma dūrienu, tādēļ nekad nav atstājami vieni paši mašīnā. Vasarā sunim jāatpūšas tikai ēnā, pie kam pastāvīgi jābūt pieejamam svaigam dzeramajam ūdenim.

FCI KLASIFIKĀCIJA Grupa 9: dekoratīvie suņi Apakšgrupa 11: mazie molosi

Nepārspējams izskats...

Neviens nepaliek vienaldzīgs pret šiem neatkārtojamā izskata suņiem - pat lielā franču rakstniece Kolete (Colette) ir teikusi: „Man ir četri suņi un franču buldogs!"

Bļodu augstāk...

Neparastā franču buldogu žokļa forma apgrūtina barības satveršanu. Lai palīdzētu sunim ēst, nepieciešams barības bļodu novietot augstāk par grīdas līmeni!


IZCELŠANĀS

Franču buldogu senči ir Tibetas suņi un Romas impērijas molosi. Ap 1850. gadu tie nokļuva Parīzē, iesākumā viņu īpašnieki bija miesnieki un kučieri, jo mazie suņi sekmīgi ķēra žurkas. Pakāpeniski mazais suns no tirgus un važoņu vides pārcēlās pie augstākās sabiedrības, pateicoties savam neatkārtojamajam izskatam un rotaļīgajai dabai. Tikai dažu gadu laikā suns kļuva par mīļdzīvnieku visā Eiropā. Pirmā debija notika Vestminsteras izstādē 1896. gadā, kur franču buldogiem bija lieli panākumi.

PADOMS

APMATOJUMA KOPŠANA

Īsais apmatojums vienmēr izskatās labi, tomēr laiku pa laikam nepieciešams to noglaudīt ar masāžas vai gumijas cimdu.

ĀDAS KOPŠANA

Franču buldogu krokotajai ādai nepieciešama regulāra tīrīšana, lai novērstu ādas ieloču macerāciju, kas var izraisīt ādas infekciju. Arī ādai ap astes pamatni nepieciešama apkopšana, jo sunim ir sarežģīti šo rajonu pašam sakopt!

ACU KOPŠANA

Acu plakstiņiem un apvidum ap acīm nepieciešama rūpīga ikdienas kopšana ar speciālu losjonu acīm.

SUNS IR MĀJĀS — ESIET GATAVI!

- Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.

- Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru — barībai.

- Barojiet suni noteiktā laikā.

- Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc Jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat JŪS

Citas molosu tipa sugas par kurām "Royal Canin" jau rakstija - boksieris un buldogs

Bookmark and Share
Top.LV