.

Kokerspaniels

"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar ceturto "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

Šodien mēs pastāstīsim par divām šķirnēm - par ir Angļu kokerspaniels un Amerikāņu kokerspaniels. Tas ir divas dažādas šķirnes, kurām ir viens kopīgais sencis.

 STANDARTS

Koker
Angļu kokerspaniels

Vispopulārākais spaniels.

GALVA:

Labi attīstīts galvaskauss, noteikta forma, drīzāk pārāk smalks, nekā masīvs, ar labi attīstītu pieri.

AUSIS:

Garas, virzienā uz leju, krītošas, malas ar bārkstainu apmatojumu, ausu virsmu pārklāj garšs, taisns, zīdains apmatojums.

ACIS:

Tumši brūnas vai brūnas, saskaņotas ar apmatojuma krāsu.

APMATOJUMS:

Gara, zīdaina tekstūra, nekad rupjš vai viļņojošs, nav pārāk biezs un nekad cirtains.

ĶERMENIS:

Stingrs un kompakts ar noturīgu, līmenisku vidukļa līniju, nolaidens uz leju astes virzienā no krustiem līdz astes sākumam. Īsi, plati krusti, labi attīstīts krūškurvis. 

 ASTE:

Viegli ieliekta, vidēji gara, proporcijā ar suņa izmēru, vispārēji līdzsvarots ārējais veidols.

KRĀSA:

Dažādas (nav pieļaujams balts uz ķermeņa, izņemot uz krūškurvja).

IZMĒRS: Suņi starp 39 līdz 41 cm. Kuces starp 38 līdz 39 cm.

SVARS:  No 12.5 līdz 14.5 kg.

 

FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 8: Retrīveri, pīļusuņi, ūdenssuņi

Apakšgrupa 2: Ūdenssuņi

Koker2
Amerikāņu kokerspaniels

Mazākais spaniels.

GALVA:

Ar labām proporcijām, harmonijā ar ķermeņa aprisēm, inteliģenta, modra, mīlīga un šarmanta būtne.

AUSIS:

 Daivas forma, garas un smalkas, ar izteiktām apmatojuma bārkstīm.

ACIS:

Nedaudz mandeļu formā, tumši brūnas cik vien iespējams, ar neatvairāmu šarmu un lūdzošu izteiksmi.

APMATOJUMS:

 Īsi, smalki mati uz galvas. Vidēji garš uz ķermeņa, ar pietiekoši biezu pavilnu.

ĶERMENIS:

Stingra ķermeņa pakaļējā daļa, viegli nolaidena uz labi muskuļoto pakaļgalu. Dziļš, labi attīstīts krūškurvis, kas nolaižas vismaz līdz elkoņiem. Labi veidoti sāni.

ASTE:

Novietota vienā līnijā ar muguru vai nedaudz uz augšu. Nekad uz augšu kā terjeram vai uz leju.

KRĀSA:

Vienīgā krāsa melna, vai melna ar sarkanbrūnām ekstremitātēm.  

Vienīgā krāsa, bet ne melna: no vieglas krēmkrāsas līdz dziļi sarkanam. 

Citu krāsu piejaukums: divas vai vairākas noteiktas krāsas, no kurām viena ir balta, skaidri izceltas iezīmes. Piemēram, balts un melns, sarkans un balts, riekstu krāsā un balts. Pelēcīgs klasificējas kā krāsu piejaukums.

IZMĒRS: Suņi no 36 līdz 39 cm. Kuces no 34 līdz 36 cm.

SVARS: No 10 līdz 13 kg.

 

 Neticiet šīm acīm!

Kokerspanieli ir labi zināmi sava lūdzošā skatiena dēļ, kas vienmēr liek domāt, ka sunītim pietrūkst barības. Viņa ierocis, protams, ir šīs samtainās acis, bet ņemiet vērā, ka sunim nedrīkst dot kādu kārumu ik reizi, kad viņš žēli paskatās, jo suns ātri pieņemsies svarā.   

 

Leģendāra uzticība un mīlīgums

Kokerspanieliem ir daudz cienītāju, starp viņiem arī angļu novelists un dzejnieks Redjards Kiplings, kurš par savu suni ir teicis: „Viņš ir mans lielākais fans, lai arī nekad nav lasījis nevienu grāmatu, ko es esmu uzrakstījis”. Daudzus gadus vēlāk jau bija daudz audzētāju un klubu biedru, kuri nepārtraukti un konstanti novērtēja šī jaukā suņa labākās īpašības. 

 

IZCELŠANĀS

Liekas, ka kokerspaniels ir bijis Anglijā jau kopš viduslaikiem. Vārds „spaniels” ir radies no franču vārda “s’épaignir”, kas nozīmē „nogulies” – jo šiem suņiem dažkārt bija jāpieplok pie zemes, lai netraucētu medniekiem pieiet tuvāk medījamiem putniem. Vēlāk kokerspanieli tika krustoti lielākoties ar miniatūro angļu spanielu, un angļu kokerspanieli kļuva par sloku medību speciālistiem. Šķirne oficiāli tika atzīta 1893.gadā Angļu suņu audzētāju klubā.

Deviņpadsmitā gadsimta vidū angļu kokerspanieli tika izvesti uz ASV, kur suņu audzētāji turpināja veidot šķirni ar mazāka izmēra suņiem, bet ar garāku apmatojumu, tādējādi izveidojot amerikāņu kokerspanielu šķirni.

 

TEMPERAMENTS

Angļu kokerspaniels ir prieka pilns, dzīvīgs suns, reizē arī stipra personība. Lai arī viņi ir neatkarīgi, tomēr piemīlīgi un jauki. Enerģijas pārpilni, viņi mīl garas pastaigas sarežģītos apvidos un vienmēr mīl panašķoties ar kazenēm! Sunim labāk patīk atrasties brīvā dabā, jo viņš tomēr ir medību suns, taču tas nekavē kokerspanieliem ļoti labi adaptēties dzīvei telpās. Šīs šķirnes pārstāvjus raksturo divi vārdi: jokdaris un šarmants.        

 

Pateicoties skaistajam apmatojumam un priecīgajam, līdzsvarotajam raksturam, Amerikāņu kokerspaniels ir ideāls mīļdzīvnieks, kuram patīk izrādīties. Šiem suņiem nav nepieciešama fiziskā slodze, kā tas ir viņu angļu radiniekiem, tādēļ amerikāņu kokerspanieli ir labāk piemēroti dzīvei telpās. Dažkārt viņi uzvedas kā īsti klauni, dodot daudz prieka gan bērniem, gan pieaugušajiem ģimenes locekļiem. Viņu mazais augumiņš nozīmē to, ka suns vienmēr ies tur, kur iet viņa saimnieks. Amerikāņu kokerspanieli ir ekstraverti dzīvnieki un padarīs jūsu dzīvi mājās jautrāku!    

 

PADOMS

ENERĢIJAS SAKAŅOŠANA...

Amerikāņu kokerspanieli var laimīgi dzīvot telpās, tomēr ikdienas pastaiga viņiem ir nepieciešama. 

 

Angļu kokerspaniels būt arī dīvāna sunītis, tomēr tam nepieciešama ikdienas fiziskā slodze, lai izliktu uzkrājušos enerģiju. 

 

RŪPĒJIETIES PAR SAVU KOKERSPANIELU

Vai jums ir angļu vai amerikāņu kokerspaniels, jebkurā gadījumā uzmanība ir jāpievērš viņu acīm. Ja acu plakstiņi ir nedaudz noslīdējuši uz leju, iespējama infekcija to iekšpusē, jo kokerspanieliem ir tieksme kasīt iekaisušās acis. 

 

Ķemmēšanas procedūra divas reizes nedēļā palīdzēs uzturēt jūsu angļu kokerspaniela ādu un apmatojumu veselu un labā kondīcijā. Lai to nostiprinātu, nepieciešama profesionālā kopšana divas vai trīs reizes gadā.

 

Amerikāņu kokerspanieliem ir daudz biezāks apmatojums, tādēļ ikdienas kopšana ir ļoti nepieciešama. Apmatojumam nepieciešama mazgāšana un profesionāla kopšana vienu reizi mēnesī.

         

SUNS IR MĀJĀS – ESIET GATAVI!

 

  • Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai!
  • Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru – barībai!
  • Barojiet suni noteiktā laikā!
  • Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieki esat jūs!
Bookmark and Share
Top.LV