.

Bokseris

Uzmanību: mājas dzīvnieki.

"Royal Canin" ne tikai ražo veselīga uztura barību mājas dzīvniekiem, bet arī palīdz uzzināt vairāk par dažādam suņu šķirnēm. Laipni lūgti iepazīties ar pirmo "Royal Canin" sērijas "Suņi" numuru.

Bokser1
STANDARTS

Vispopulārākais un atlētiskākais molosu tipa suns.

GALVA: Galvas skaistums slēpjas galvaskausa un purna harmoniskajā līdzsvarā. Apskatot galvu vai nu no augšpuses vai profilā, purnam vienmēr jābūt proporcijā ar galvaskausu, nekad tam nevajag būt pārāk mazam.

AUSIS: Vidējs izmērs, atrodas uz galvaskausa augstākās vietas, skatoties no visām pusēm, platākas un cieši pie vaigiem, kad nolaistas, bet nedaudz uz priekšu noteilctā formā, kad saspringti klausās.

ACIS: Ne tik mazas vai izvirzītas. Piesātinātā tumši brūnā krāsā, tumši gredzeni.

APMATOJUMS: Īss, spodrs, cieši pie ķermeņa.

ĶERMENIS: Drukns, kompakts, spraigs, kājas taisnas.

ASTE: Uz augšu, nenogriezta aste ir vidēja garuma.

KRĀSA: Dzeltenbrūna un svītrota.

IZMĒRS: Kuces no 57 līdz 63 cm. Suņi 53 līdz 59 cm.

SVARS: Suņi: virs 30 kg (augstums ap 60cm plecos). Kuces: aptuveni 25kg (augstums ap 56cm plecos).

TEMPERAMENTS

Pateicoties viņu atlētiskajai faiskajai uzbūvei un lielajai vitalitātei, bokseri ir ļoti izteiksmīgi. Viņu dinamisms, ātrums un stiprums ir iespaidīgs, turklāt viņiem ir ļoti pievilcīga daba. Bokseru raksturs ir atvērts, bez noslieces uz maldināšanu vai viltību, turklāt šīs īpašības bokseriem piemīt arī vecumā. Bokseriem nepieciešama stingra un mierīga saimnieka apmācība, jo viņi ir enerģijas pārpilni, viegli apmācāmi un ar viņiem ir viegli sadzīvot.

JŪSU BOKSERIS UN JŪS

Viņa īsajam un cietajam apmatojam ir nepieciešama vienkārša kopšana — pietiek ar regulāru ķemmēšanu ar masāžas suku vai gumijas cimdu.

Drosmīgs un vienkāršs suns

Bokseriem ir pelnīti laba reputācija kā sargsuņiem. Viņi cieši pieķeras saimniekam un visai ģimenei, tādēļ ir aizdomīgi pret svešiniekiem. Viņu drosmīgais un tiešais raksturs ir licis tos novērtēt kā labus mīļdzīvniekus un darba suņus.

FCI KLASIFIKĀCIJA

Grupa 2: pinčeri un šnauceri, molosi, šveices ganusuņi un citas šķirnes

Apakšgrupa 1: Molosi, darba suņu grupa

bokser2
Bokseru pirmsākumi:

Sieviete, suņu audzētāja Frīderuna   Stokmane (Friederun Stockman) XX gadsimta pirmajā pusē izveidoja dažus ārkārtējus bokseru suņus. Viņa tiem veltīja grāmatu „Mana dzīve ar bokseriem", kurā viņa rakstīja:„Bokseris ir īsts džentImenis starp īsspalvainajiem suņiem. Viņam ir nepieciešama ne tikai laba barība, bet arī civilizēts saimnieks, kurš viņu apmāca.”

IZCELŠANĀS

Mazais bullenbeisers, zināms arī kā Brabankonas bullenbeisers, tiek uzskatīts par bokseru tiešo priekšteci. Šie suņi piederēja medniekiem, bokseri nāk no šāda veida sabiedrības. Viņu uzdevums bija satvert medījumu, kad tas bēg no dzinējsuņiem un noturēt to, kamēr atnāk mednieks. Lai to paveiktu, sunim nepieciešama liela un plata mute, zobi, lai būt iespējams spēcīgi satvert un turēt. Bullenbeiseri ar šādiem atribūtiem bija vispiemērotākie uzdevuma veikšanai. Funkcionalitāte un lietderīgums bija vienīgie kritēriji šķirnes selekcijā, un rezultātā tika iegūti suņi ar apjomīgiem purniem un deguniem, kuri ir nedaudz pacelti uz augšu un novirzīti atpakaļ.

PADOMS

ENERĢIJAS VADĪŠANA…

Bokseri ir ultra sportiski, tādēļ tiem nepieciešama slodze. Viņi neizsakāmi priecājas, kad ir kustībā, kad rotaļājas, dodas ilgstošās pastaigās, jo tas palīdz uzturēt viņu muskuļoto ķermeni labā formā.

MŪŽĪGAIS TĪNIS

Eksperts, kurš ir trenējis tūkstošiem suņu filmēšanās vajadzībām, par bokseriem saka: „Viņš ir vislabākais suns pasaulē, kad viņš ir 6 mēnešus vecs — tikai problēma ir, ka viņš paliek 6 mēnešus vecs arī visu turpmāko dzīvi". Bokseri ir mūžīgie pusaudži — arvien gatavi rotaļāties, tādēļ viņi ir brīnišķīgi mīļdzīvnieki.

KUSTĪGUMS

Pateicoties savai fiziskajai kondīcijai, bokseri izcili lietderīgi suņi. Viņi ir ekselenti daudzās pieprasītās disciplīnās (ringā, RCI, ScH), sportā (Agility) un darbā (meklēšana un glābšana katastrofu gadījumā). legūstot tādus kompanjonus kā bokseri, to saimnieki var atvadīties no mierīgas dzīves — bokseriem nepieciešams aktīvs, sportisks saimnieks, kurš palīdz izmantot suņa pāri plūstošo enerģiju. Šķirnes asociācijas uzsvaru liek uz šo suņu sabiedriskumu, paklausību un drosmi.

bokser3
SUNS IR MĀJĀS — ESIET GATAVI!

- lerīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai.

- Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu ūdenim, otru — barībai.

- Barojiet suni noteiktā laikā.

- Raugieties, lai kucēns ēstu vienmēr pēc Jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat JŪS.

Bookmark and Share
Top.LV