.

„Gudrās mājas ” tehnoloģija. Trešā daļa: komforts.

Iepriekšējās publikācijās uzņēmums Latvijas tīkli stāstīja par tādām „gudrās mājas ”funkcijām kā drošība (skatīties šeit) un ekonomija (skatīties šeit).

Ir pienācis laiks pastāstīt par vēl vienu parastu brīnumu, uz kuru ir spējīga „Gudrā māja” – par komfortu.

1335364808 uchenye-vyyasnyayut-chto-sozdaet-uyut-v-dome
Kurš no mums bērnībā nav sapņojis, lai viss notiktu „pats no sevis”?

Nav tāda cilvēka, kuram kaut reizi dzīvē nebūtu nācies novērsties no iemīļotas un interesantas nodarbes, lai darītu kādu neinteresantu rutīnas darbu.

Protams, ka „gudrā māja” ne jau visu  padarīs „pašu par sevi”, bet tomēr tā var daudz. Paskatīsimies, kā tā bez īpašām pūlēm varētu atvieglot jūsu ikdienas soli.

1. Pēc jūsu komandas ieslēdzas un izslēdzas apkures sistēma. Jūs taisāties iet mājās, un, dodot ar mobilā telefona palīdzību komandu, palaižat sildīšanas režīmu. To 15-20 minūšu laikā, ko jūs pavadāt ceļā, jūsu māja jau ir sasildīta un sagaida savu saimnieku silta un mājīga. Piekrītiet, ka tas ir ne tikai ekonomiski izdevīgi, bet arī ļoti ērti. Tas pats attiecas uz karsto ūdeni. Vienreiz uzstādījis komandas, varat būt drošs, ka karsta duša noteiktā laikā būs nodrošināta.

2. Gada karstajā laikā, kad aktuāls ir dzesēšanas nevis apkures jautājums, jums nebūs jādomā, vai jūs atstājāt aizvilktus aizskarus, vai istabā visu dienu plūst karstie saules stari, sasildot istabu. Jūs varat domāt par daudz patīkamākām un derīgākām lietām, jo par šo parūpēsies „gudrā māja”. Tā nepieļaus, ka saules stari „saplosa” jūsu mēbeļu polsterējumu un saglabās telpu vēsu.

Sīkums? Jā, protams. No rīta pavisam nav grūti dažas minūtes veltīt aizkariem. Protams, tad, ja jums nekur nav jāsteidzas un jūs neskaitāt dārgās rīta minūtes. Arī  slinkums nav vainīgs. Jā, patiešām, daudziem šodien ir mazkustīgs dzīveseids, taču tas nebūt nenozīmē, ka mūsu dzīve nav dinamiska. Tieši otrādi. Mums ir jāapstrādā milzīgi informācijas apjomi, kamdēļ tad vēl piesārņot smadzenes ar kaut kādiem aizkariem!

  1. Kā būtu ar kafijas tasīti? Jūs dzerat no rītiem tēju? Vai varbūt kafiju? Kaut ko jūs noteikti dzerat? Rīta kņada ģimenē, kad visi pošas uz darbu,  izskatās diezgan amizanti. Šīs mūžīgās saskriešanās koridorā, izsaucieni: „Tu tējkannu uzliki?”. Un jūs skrienat uz virtuvi ar zobu suku mutē, jo tieši par tējkannu jūs esat aizmirsis. Kam jums tas? Vai arī jums patīk tā, kā teicis pazīstamais satīriķis Mihails Žvaņeckis: „Vai varu sev gultā pasniegt kafiju? Varu! Tikai tad man vajadzēs piecelties, apģērbties, pagatavot, pēc tam noģērbties, apgulties un izdzert”.

Ja jūs ceļaties noteiktā laikā, tad kādēļ gan lai „gudrā māja” neparūpētos par jums un neieslēgtu tējkannu vai kafijas automātu, vai ko nu jūs slēdzat iekšā no rīta noteiktā laikā? Jums atliek tikai pastiept roku un paņemt savu rūpīgi pagatavoto un krūzītē  ielieto rīta kafiju.

Viss iepriekš uzskaitītais, un ne tikai tas – arī ir komforts.

Vārdnīca skaidro, ka komforts ir ērtības – apstākļi, ierīces, priekšmeti, kas padara ko ērtu, bet šis vārds nāk no franču vārda confort - „palīdzība”, kas, savukārt, caur latīņu confortare - „nostiprināt”  sniedzas saknēm sanskritā brmhati - „nostiprina”.

Tā redzam, ka izplatītais viedoklis par to, ka komforts ir nevajadzīga lutināšana, nav pareizs. Tieši pretēji, komforts ir tas, kas, palīdzot jums sīkumos, padara jūs spēcīgāku un stiprāku lielajā.

Uzņēmums „Latvijas Tīkli” ar prieku palīdzēs jums izvēlēties un uzstādīt jūsu mājā, dzīvoklī vai birojā sistēmu „gudrā māja”.

Zvaniet mums: darba tālr. (+371) 67780806

Mob. (+371) 29487189 

Bookmark and Share
Top.LV