.

Kā iekārtot istabu pusaudzim: praktiski padomi

a5Pusaudžu vecums jebkurā gadījumā pieprasa remontu viņa istabā. Pašsaprotami, nevajag "izspiest sevi kā citronu". Pusaudžu vecums - tās ir emocijas, iespaidu masa, draugi, mūzika, sports, kino. Tas viss prasās uz āru un pieprasa izpausties. 

Vispār, bez spilgtiem iespaidiem, pusaudža dzīve kļūst pelēka un garlaicīga.  Vairums vecāku pieļauj tipisku kļūdu - augošajam mīlulītim iekārto pārāk "nopietnu" interjeru, veido istabu pelēku, garlaicīgu un vienmuļu, kaut arī iespējams, dārgu un kvalitatīvu. Kā likums pusaudži nepsēj novērtēt vecāku pūles un izdevumus, un raujas pārkārtot "mājīgāk" savu "alu" kā likums sabojājot mēbeles un dārgās tapetes.

Veltīgi censties pārliecināt pusaudzi, ka izmantotie interjera risinājumi, ko viņš ir izmantojis ir bezgaumīgi.  Labāk maigi pievērst viņa uzmanību vajadzīgajam mērķim, palīdzēt pārdzīvot šo periodu ar minimāliem zaudējumiem - materiāliem un psiholoģiskiem.

Šī iemesla dēļ, šajā dzīves posmā, ir svarīgi cienīt bērnu un dot viņam izvēles brīvību, vecāku iespēju līmenī. Gala rezultātā, tieši izvēles brīvība sniedz iespēju attīstīties, norāda uz vecāku mīlestību un bērna cieņu. Tas ir ārkārtīgi svarīgi.

  1. Šī istaba ir priekš pusaudža, nevis priekš jums.

  2. Iekārtošana — tas ir radošs process. Dodiet savam bērnam izvēles iespējas - krāsās, grafikā un interjera priekšmetos.

  3. Informējiet pusaudzi par budžetu un darbu sarakstu — viņam nepieciešams mācīties cik kas maksā un kā panākt maksimālo efektu izmantojot to, kas ir pieejams.

  4. Plānojiet darbus un iepirkšanos kopā ar pusaudzi.

  5. Nepretojieties neordināriem risinājumiem, kuri jūsuprāt ir pārāk ekstravaganti (ja tie tikai nav melni griesti).

  6. Sekojiet lai pusaudzin zina cenu katrai nopirktajai lietai vai pārbūvei. Ja neiekļaujieties budžetā - meklējiet kopā citus risinājumus. Izdariet to un jūsu bērns jūs patīkami pārsteigs.

Vienkārši izturieties pert pusaudzi kā pret pieaugušo un viņš kļūs atbildīgs un racionāls.

Tas taču ir tas ko vēlas visi vecāki  :)

2

ч17

a24

120

a25

123

a29

116

a32

60

49

21

19

18

Foto un materiāls no uutvdome.ru

 

 

Bookmark and Share
Top.LV