.

Reportāža no Popes

deksni-1

Parasti uzņēmums EKOCENTRS saviem ārzemju klientiem organizē vienas divu dienu iepazīšanās tūres pa Latviju.

Kā likums, ar to pietiek, lai jauno Latvijas viesi iepazīstinātu  ar galvenajiem nekustamo īpašumu piedāvājumiem Rīgā un Jūrmalā. 

Tālāk parasti ārzemju investori neskatās.

Tomēr šoreiz bija savādāk.

Pirmkārt, bija neparasts klients.

Jevgenija Terjukova ir uzņēmuma „Jurvest” īpašniece, izcila juriste, kurai savus darījumus uztic pazīstami Krievijas uzņēmēji. Viņas Latvijas vizītes mērķis bija kas vairāk kā iepazīšanās ceļojums vai nekustamā īpašuma apskate personīgajām vajadzībām, jo viņa pildīja arī savu klientu uzdevumus.

Tā kā šie uzdevumi bija dažādi, viņas redzeslokā iekļuva ne tikai Rīgas, bat arī Ventspils nekustamie  īpašumi, arī iepazīšanās ekskursija bija iespaidīga.

Tā sakrita, ka mūsu ceļojums bija tajā pašā laikā, kad Ventspilī notika pilsētas svētki un regate, tādēļ rezervēt viesnīcu pašā pilsētā mums neizdevās. Vietu nebija ne pilsētas viesnīcās, ne viesu namos.

Mums izdevās atrast vietas vienā vienīgā vietā – viesu namā „Dekšņi” netālu no Popes.

Jāatzīstas, ka es uztraucos, kas zina, kāds viesu nams mūs sagaida mazītiņas apdzīvotas vietas nomalē, taču realitāte pārspēja jebkuras cerības. Viesu nams mums piedāvāja visaugstākos Eiropas standartus.

Otrajā  stāvā iekārtoti plaši divvietīgi numuriņi, bet pirmajā stāvā atrodas virtuve ar plīti, ledusskapi, trijām izlietnēm un milzīgiem trauku krājumiem – gan ēšanai, gan gatavošanai, bet pie ēdamistabas galdiņiem vietas pietiek visiem viesiem.

Viesu vajadzībām iekārtota arī sauna ar milzīgu gaiši zilu baseinu. Bērni labprāt draiskojās baseina viļņos un kaskādēs, vien uz mirklīti ieskriedami pie vecākiem saunā apsildīties.

Dabas mīļotājiem rāmās un rozā ūdenslilijām apaugušās Rindas upītes krastos iekārtota pludmale. Liels futbola laukums, bērnu pilsētiņa, svinību zāle... tur bija viss, ko vien var iedomāties.

Jaunbūvi rotāja kvadrātveida tornis, kas tumsā spīdēja kā bāka.

Esmu nekustamo īpašumu jomas speciāliste, tādēļ mani ieinteresēja, kādēļ šajā attālajā vietā radies tik brīnišķīgs viesu nams.

Saimnieks Andrejs Bērziņš labprāt pastāstīja man sava biznesa stāstu.

Izrādās, ka šajā vietā, ko saimnieks saņēma mantojumā, izsenis bijusi seno līvu apmetne. Vārds ‘dekšņi’ tulkojumā no līvu valodas nozīmē „klejojoša uguntiņa”.

 Andrejs nolēma mainīt tradīciju un klejojošas uguntiņas vietā radīt īstu uguntiņu, kas spīd tornī un rāda tūristiem ceļu uz šo viesmīlīgo namu.

Viesu nams pastāv sešus gadus un jau ir pieņēmis ne mazums viesu, jau ir izveidojušās savas tradīcijas. Pirmkārt, šeit tiek svinētas kāzas. Pie kam, saimnieka vārdiem runājot, pāri, kuri spēlējuši kāzas šajā namā, nešķiras, bet brauc šurp atkal kopā ar bērniem.

Otrkārt, upīte un futbola laukums pievilina sportistus. Kad mēs braucām projām, saimnieks jau sāka gatavoties lieliem sporta svētkiem, kurus „Latvijas Dzelzceļš” šeit plāno organizēt 9. augustā. Izrādās, ka šis, no pirmā acu skata nelielais nams, spēj uzņemt pat simt viesu.

-          Kur jūs viņus liekat? – mēs brīnījāmies.

-          Šeit – saimnieks plaši iepleta rokas – visiem pietiks vietas, un visiem būs ērti.

Šeit patiešām bija mājīgi. Fēni, pagarinātāji un citi iespējamie sadzīves sīkumi tika iedoti pēc pirmā lūguma. Viegli piesarcis no jūtu pārmērības, saimnieks ar lepnumu paziņoja, ka viņa moto ir „Viesmīlība bez robežām”. Viņš runāja no sirds, jo gan viņš pats, gan viņa personāls radīja neaprakstāmu mājīguma sajūtu un siltumu, paši palikdami gandrīz nemanāmi.

Mēs ievērojām vēl kādu īpatnību: šajā vietā apstājās laiks. Pat pulkstenis gāja otrādi. Pareizā virzienā attīstījās tikai atsauksmju grāmata, kuras, no pateicības vārdiem uztūkušajās, lappusēs vairs nebija neviens brīvas vietiņas.

Trīs dienu laikā mēs paguvām parādīt Krievijas viešņai daudz objektu, kurus uzņēmumam EKOCENTRS klienti bija uzticējuši pārdot: viesu namu Papē (nejaukt ar Popi – tās ir dažādas apdzīvotās vietas. Pope ir 25 km no Ventspils, bet Pape – Latvijas dienvidrietumos, gandrīz uz Lietuvas robežas), tūrisma atpūtas bāzi Jūrkalnē, tirdzniecības kompleksu, sadzīves pakalpojumu kombinātu un ražošanas telpas Ventspilī – visu, kas interesēja Krievijas uzņēmēju.

Taču divas naktis mēs pavadījām viesu namā „Dekšņi”, savienojām patīkamo ar lietderīgo – atpūtu, ekskursiju un Latvijas nekustamo objektu izrādīšanu ārzemju viesiem.

Bookmark and Share
Top.LV