.

Ģimenei un sportam

tanciPasākuma „Ģimenes un sporta dienas Rīga 2013” divas dienas, kas maija pēdējās brīvdienās notika LIDO atrakciju parkā, šogad piesaistīja rekordlielu dalībnieku un skatītāju skaitu.

Pat sestdienas lietus nevienu nenobiedēja. Neskatoties uz slikto laiku, bērni dejoja, bet skatītāji aplaudēja, neviens pat nedomāja pamest pasākumu.

Kā nu nē! Pirmo reizi svētki tika atklāti ar grandiozu uzvedumu. Avakuma Petrova deju studijas „Tanec.lv” dalībnieki skatītājiem rādīja burvīgu un labsirdīgu pasaku. Kā jau visās pasakās, tur bija burvestības, bija Ļaunums, kuru vajadzēja pieveikt, un bija galvenā varone – maza meitene – Rīdzeniece.

Pasaka nebija izvēlēta nejauši. Atbalstot ģimenes ideju un cenšoties parādīt, cik svarīga bērniem ir vecāku, nevis ielas-interneta audzināšana, režisors piedāvāja šādu sižetu: bērni, kuru vecāki ir pārāk aizņemti ar sevi, ar savām problēmām un ikdienas darīšanām, nonāk savā vaļā, un, protams, nokļūst nelaimē. „Ļaunie spēki”, izmantojot to, ka bērni ir palikuši bez pieskatīšanas, notver tos un pārvērš... Pērvērš par baložiem, kurus ir viegli iesēdināt būrī. Tā vesels baložu – bērnu bars nīkuļo aiz restēm.

Brīvībā bija palikusi tikai viena meitene, kuras mamma Milda bija atradusi laiku, lai nodarbotos ar savu bērnu. Tieši viņa bija pasargājusi meiteni. Bet Rīdziniecei bija liela sirds. Viņa nesamierinājās ar to, ka viņas draugi, pārvērsti par baložiem, sēž cietumā. Draugi ir jāglābj! Mamma kā jebkura pa īstam mīloša māte atbalstīja savu bērnu. Pasaukušas palīgā Labos spēkus – bruņiniekus, īstus bruņās ietērptus un ar zobeniem apbruņotus bruņiniekus, visi kopā ar meitenīti dodas glābt nelaimē nokļuvušos bērnus.

prazdnik1Protams, kā jau tas pienākas pasakās, izšķirošajā cīņā Labie spēki uzvar Ļaunos spēkus. Un nu jau atbrīvotie baloži lido laukā no tumšajām cietuma sienām, vienlaicīgi pārvērsdamies atpakaļ par bērniem.

Pasaka ir izdevusies. Aktieri bija krietni pacentušies! Paukotājiem ļoti piestāvēja Livonijas ordeņa bruņinieku tērpi, bet Avakuma Petrova deju studijas Tanec.lv bērniem piestāvēja baložu spārni.

Tam sekoja dejas. Breik dance, Hip-hops un citas dejas jauno dejotāju izpildītās dejas vairākas stundas priecēja un pārsteidza skatītājus.

Tiem, kas jau bija piesātinājušies ar mākslu, tika piedāvāts stipru vīru sports Armleslinga federācijas „ROKU PAVĒLNIEKS” vadītāja Normunda Tomsona vadībā. Festivālam pieskaņots bija arī studentu sporta čemponāts SELL. Studenti no čerām valstīm – Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas sacentās pauerliftingā. Jāatzīmē, ka čempionātā piedalījās arī citu valstu, piemēram, Krievijas un Azerbaidžānas, sportisti.

Svētdiena piedeva degsmi čempionātam: ne tikai laiks bija kā pēc pasūtījuma, bet bērnus un viņu vecākus priecēja arī konkursi un balvas bērniem. Arī balvas bija izvēlētas ar nodomu. Tie bija garšīgie piena produkti no „Rīgas Piena kombināta” un „Smiltenes Piena”. Veselīgās balvas pilnā mērā atbilda svētku tēmai – veselīgajam dzīvesveidam katram bērnam.

Kā intelektuālo barību varēja saņemt grāmatu „Ceļš uz laimi”, kuru bez maksas izdalīja katram, kurš to gribēja saņemt. Vēl pie starptautiskā fonda „Ceļš uz laimi” stenda varēja piedalīties radošajā darbībā, kur bērni un pieaugušie ar prieku zīmēja plakātus par laimīgas ģimenes tēmu.

Sporta kaislības nenorima! Pilnā sparā notika Jakutijas cīņas čempionāts. Šis Latvijā, un pat arī visā pasaulē jaunais sporta veids tomēr jau ir guvis apvienoto cīņas sporta veidu federācijas (FILA) atzinību un iekļauts Vispasaules cīņas spēļu programmā. Tādēļ Latvijas sportisti aktīvi apgūst jauno sporta veidu.

prazdnik3Latvijas Powerliftinga federācija pārstāvēja salīdzinoši jaunu, bet jau ar pārliecību ienākošu starptautiskajā arēnā, sporta veidu. Šīs federācijas izpilddirektors ir pazīstamais sportists Vitālijs Dubovs.

Pieteikumu dalībai sacensībās iesniedza veseli ! 250 spēkavīri.  Pirms astoņiem gadiem, kad līdzīgi svētki notika pirmo reizi, bija saņemti tikai 11 pieteikumi. Astoņu gadu laikā sportistu skaits pieaudzis 23 reizes! Tas nozīmē to, ka sports attīstās un arvien vairāk cilvēku pieņem veselīgu sportisku dzīvesveidu kā savu!

Skatītāji ar interesi vēroja, kā spēcīgi vīri sacentās disciplīnā „Spied guļus!”, tādējādi palielinot savu svaru neskaitāmas reizes. Gribētāji no skatītāju vidus arī varēja izmēģināt savus spēkus šajā sporta veidā – sākt nodarboties ar sportu nekad nav par vēlu!

Starp citu, Vitālijs Dubovs ir ne vien sportists, bet arī brīnišķīgs organizators. Būdams Latvijas Powerliftinga federācijas izpilddirektors un sporta biedrības “ARKAN” direktors, viņš ir arī nevalstiskās organizācijas “Rīga bez narkotikām” līdzdibinātājs. Viņš ne tikai vārdos izsaka, bet arī ar darbiem apliecina savu vēlmi radīt Rīgā veselīgu dzīvesveidu.

Šī mērķtiecība un uzstājība ļauj viņam nu jau atoņus gadus būt par šo brīnišķīgo svētku – „Ģimenes un sporta dienu” idejisko iedvesmotāju un zem viena karoga apvienot veselus sešus pasākumus.

Žurnāls „Pie ģimenes pavarda” nevar palikt malā. Visa redakcija novēl turpmāk gan sportiskus, gan organizatoriskus panākumus.

Rīgai ir vajadzīgi cilvēki, kuri rada labus darbus!

Bookmark and Share
Top.LV