.

Leļļu teātra Silmaču saime jau gatavojas Jāņiem!

skroderdienas-lapai

Antonija, Ābrams, Tomuļu māte, Joske, Aleksis - visa plašā Silmaču saime jau sāk rosīties līgošanai un tradicionālajām Leļļu teātra „Skroderdienām Silmačos”, kurās Blaumaņa tēlus atveido lauku sētas dzīvnieku lelles.

Izrādi, kas domāta pieaugušajiem un skolas vecuma bērniem, veidojuši režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis. Savulaik, domājot par tradicionālā un visiem labi zināmā sižeta iestudēšanu, abi režisori, kā arī leļļu māksliniece Ilze Vītoliņa un scenogrāfe Anita Znutiņa-Šēve iedomājušies par neparastu un spilgtu paņēmienu, kas pazīstamo komēdiju padarītu vēl komiskāku un vienlaikus modernāku. Proti, lugas tēli ir nevis lelles-cilvēki, bet gan lelles-dzīvnieki.

Izrādes dziesmas aranžējis Valdis Zilveris, bet lomās redzēsim visu Leļļu teātra aktieru ziedu: Antonijas jeb Silmaču saimnieces lomā iejutīsies Lienīte Osipova, Aleksis būs Artūrs Putniņš, Kārlēns - Miķelis Žideļūns, Elīna - Baiba Geķe, Pindaks - Daumants Švampe, Pindacīša - Silvija Bitere, Ieviņa - Santa Didžus, Pičuks - Pauls Anteins, Auce un Bebene - Dace Vītola, Tomuļu māte - Audra Pētersone, Dūdars - Pēteris Šogolovs, Rūdis - Edgars Kaufelds, Ābrams - Valdis Vanags, Joske - Pēteris Šogolovs, Zāra - Dana Lāce.

Lai gan izrāde iestudēta 2007.gadā un tikusi izrādīta jau vairākus gadus, tās režisors atzīst, ka ik reizi atgriežoties pie šī iestudējuma, aktieri to dara ar azartu un prieku, mēģinot izkopt tēlu raksturus, atrast jaunas to nianses un izpausmes veidus.

Leļļu teātra „Skroderdienas Silmačos” izpelnījušās Spēlmaņu nakts žūrijas specbalvu par „Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai”.

Silmaču sēta Leļļu teātrī skatītājiem būs atvērta četras dienas: 7., 14., 16. un 20. jūnijā plkst. 18:30.

Īpaši interesants būs 20. jūnija vakars – Leļļu teātra sezonas noslēgums, kad pēc izrādes „Skroderdienas Silmačos” fināla tiks paziņoti un sumināti skatītāju favorīti – aizvadītās sezonas labākā aktrise, labākais aktieris un jauniestudējums (gan krievu, gan latviešu trupā).

Jāatgādina, ka skatītāju balsojums par labākajiem aktieriem un izrādēm turpināsies līdz 9. jūnijam. Nobalsot par saviem favorītiem iespējams ne tikai Leļļu teātrī, aizpildot anketu, bet arī internetā, Latvijas Leļļu teātra mājas lapā - www.lelluteatris.lv.

Visas anketas, kurās minēts balsotāja vārds un tālrunis, piedalīsies izlozē: 10 laimīgos uzvarētājus gaida ielūgums 2 personām uz sezonas noslēguma izrādi 20. jūnijā.

Bookmark and Share
Top.LV