Brīnumainais karnevāls jeb kā fotografēt bērnu svētkus

IMG 9742WsnbMūsdienās ir kļuvis par tradīciju iemūžināt katru mūsu mazuļa soli. Lūk, viņš dodas uz pirmo klasi. Te viņa pirmais skolotājs un pirmā stunda, te jau pirmās brīvdienas! Vēl viens iemesls svētkiem, kuri noteikti ir jāiemūžina un jāievieto ģimenes arhīvā.

Pastaigas, bērnu svētku vai kāda ievērojama notikuma  filmēšana: apbalvošana, sporta spēles vai teātra uzstāšanās – tas viss attiecas uz dokumentālās fotoreportāžas žanru. Profesionālam fotogrāfam ir skaidri redzams šis titāniskais darbs. Iesācējam vai amatierim noderēs daži padomi, kā saviem spēkiem papildināt savus fotoalbumus ar jaunām burvīgām atmiņām par jauko laiku.

 

Kustība – tā ir dzīveIMG 9670Wsnb

Aktīvas atpūtas filmēšanas laikā fotogrāfam nākas daudz kustēties, meklējot vislabāko skatupunktu, jābūt ļoti uzmanīgam, lai nepalaistu  garām interesantus emocionālus momentus. Var uzrāpties uz ķeblīša, krēsla vai palodzes un izdarīt kopējā plāna uzņēmumus no augšas. Var apsēsties uz grīdas un no apakšējā uzņemšanas punkta uztaisīt vaiākus amizantus smaidošu bērnu kadrus. Nevajag ierauties venā stūrītī. Pateicoties dažādiem rakursiem, svētku fotoreportāža būs dzīvāka un interesantāka. 

 

IMG 9529WsnbJā, gaisma!

Visbiežāk bērnu svētkus rīko mājās vai aktu zālē, klasē vai kafejnīcā. Visās šajās vietās, kā likums, ir vājš apgaismojums, tādēļ pārbaudiet, vai zibspuldze jūsu fotoaparātā ir ieslēgta parastajā režīmā. Tomēr, ja ir brīnišķīgs laiks un jūs ejat pastaigā kopā ar savu burvīgo ģimeni, zibspuldzi labāk ir atslēgt. Dabīgā gaisma jūsu kadriem piešķirs dabiskākas krāsas un ēnas.

 

Vienmēr gatavs!

Visu svētku laikā ir nepieciešams turēt fotoaparātu gatavībā. Vislabākais kadrs var sanākt visnegaidītākajā brīdī. Ideālais variants, ja jūs esat lietas kursā par visa pasākuma scenāriju: cikos būs „cirks ar zirgiem”, atrakcijas ar bumbiņām un ziepju burbuļiem, grimms, mīms, aktīvās spēles un daudz kas cits. Zinot dažas nianses, kad būs torte, kad jāiet pie galda – jūs varēdiet iepriekš sagatavoties. Izvēlēties filmēšanas vietu, piemeklēt izdevīgu rakursu, bet kad pienāks fimēšanas laiks, jums sanāks viegli un vienkārši.

 

Sirdij tuvās...IMG 9768Wsnb

Pievērsiet uzmanību detaļām. Jūs un jūsu bērnu ļoti iepriecinās svētku galds, kas nofotografēts lielā plānā, ja tā ir dzimšanas diena – dāvanu kalns. Diploms, medaļa, bumba, lapu pušķis, balons, ziepju burbulis, svecītas tortē un arī pati torte – tas viss kļūs par patīkamu jūsu svētku albuma dekorāciju.

 

Ko fotografēt?

Kpējais plāns – visu svinību dalībnieku fotogrāfija pie svētku galda vai vienotā lokā. Vidējais plāns – neliela bērnu grupa, komandas spēle, rotaļa parkā utt. Lai nofotografētu bērnus ātrā un aizraujošā spēlē, varat izmantot sporta filmēšanas režīmu. Fotoaparāts automātiski piemeklēs filmēšanai nepieciešamos parametrus, lai jūsu fotografijas būtu izteiktas un labi apgaismotas. Aktīvi izmantojiet zoom, lai jūsu reportāžā būtu spilgti bērnu un citu svinību dalībnieku portreti. Ja jūsu svētkos ir vadītāji, skolotāji, treneri,  neaizmirstiet arī viņus nofotografēt piemiņai. Pasākuma noslēgumā uztaisiet dažas kopējās fotografijas. Kur visi sēž cieši blakus viens otram un priecīgi sauc „Prīīīīīīīīīīīīīīīīz!”

Lai jums ir veiksmīgi svētki un krāsainas fotoreportāžas!

 

Ar mīlestību

Nika Belisa

Bookmark and Share
Top.LV