Rudens motīvi. Rudenīgas ainavas uzņemšana.

Līdz ar rudens atnākšanu daudziem mainās noskaņojums. Kāds ir spēka un enerģijas pilns, kāds cits iekrīt skumjās līdz pat pirmajam sniegam. Vislabākais veids, kā piepildīt savu dzīvi ar krāsām, ir paņemt savu fotokameru un iziet pastaigā. Katru brīdi apkārt taču notiek tik daudz brīnumu! Lai jūsu nofilmētie kadri priecētu jūs un jūsu tuviniekus, es pastāstīšu dažas nianses, kuras, fotogrāfējot rudens ainavas, ņem vērā pieredzējuši fotogrāfi.

DSC09836Wsnb1. Fotogrāfēšanas laiks.

Rudens, protams, ir labs jebkurā diennakts laikā. Taču fotogrāfētāji bieži vien palaiž garām kādu svarīgu lietu. Visspilgtākās un efektīgākās ainavas izdodas tajā rudens periodā, kad lapotne jau ir nokrāsojusies tai raksturīgajās nokrāsās – dzeltenā, rūsganā, zeltainā, bet vēl nav nobirusi no kokiem. Iekļūt kadrā ir cienīgs jebkurš moments: gan rudenīgs saullēkts ar miglā tītiem laukiem, pusdienlaiks, kas piepildīts ar kolorītu gammu, vai rudens saulriets, skumjš lietutiņš, kas ainavai piešķir viegla dramatisma noskaņu, vai vienkārši apmākusies diena ar košiem objektiem uzmanības centrā.

2. Lai dzīvo detaļas!DSC09888Wsnb

Rudenīgā parkā vai mežā var atrast ļoti daudz skaistu un košu detaļu. Mātes dabas dāvanas: sēnes, ogas, ziedi, kā arī dažādu dabas radītu musturu un tekstūru  neskaitāms daudzums – nobirušas lapas, koku miza un tamlīdzīgi. Tukšās alejas un skvēriņi, rudens lapu ieskauti, izskatās ļoti oriģināli. Pietiks ar to, ka izmainīsiet filmēšanas plānu. Izmantojiet zoom vai arī nebaidieties pieiet tuvāk objektam.

IMG 2781Wsnb3. Spilgti kontrasti.

Visunikālākos dabas radītos krāsu risinājumus vistiešākajā nozīmē var atrast zem kājām. Koši dzeltena lapa zālē. Viena sarkana lapa uz dzeltena kritušu lapu paklāja, pēdējais zieds rožu krūmā, utt.. Jauktā mežā tas var būt agrāk par citiem nodzeltējis koks. Attīstiet savu uzmanību, un jūsu albūms papildināsies ar brīnišķīgām fotogrāfijām!

4. Krāsains ierāmējums.

Jūra, upe, dīķis, parks sols – tādi ainavas elementi ļoti labi izskatās cauri  rudenīgajām lapām. Izmantojiet šo paņēmienu, lai papildinātu savu albūmu!DSC00023Wsnb

IMG 2551Wsnb5. Galvenajā lomā ir koša krāsa.

Fotogrāfējot rudenīgu ainavu, atcerieties par krāsainu vietu izvietojumu kadrā! Nenovietojiet košu kociņu kadra centrā, šāds kadrs ļoti  drīz jums apniks. Atcerieties, ka jūsu skatiens ir pieradis klīst pa kadru no kreisās puses un labo un no augšas un leju. Izmēģiniet dažādus skatupunktus, dažādus filmēšanas rakursus, un jums pilnīgi noteikti sanāks personīgais rudens šedevrs.

6. Ir atļauta spēle ar gaismu.IMG 3226Wsnb

Eksperimentējiet ar spilgtu saules gaismu! Pamēģiniet filmēt izgaismotus priekšmetus. Šāds paņēmiens padara izteiktāku kontrastu jūsu uzņēmumiem. Fotogrāfējot rudens lapas pret gaismu, pastiprinās caurspīdīguma efekts, lapas kļūst košākas, nekā to var redzēt ar neapbruņotu aci. Ja nostājas zem lapām un filmē pret gaismu, var iegūt brīnišķīgus un neatkārtojamus kadrus. Filmējot slīpi krītošā gaismā, jūsu filmētie skati iegūs apjomu un būs detalizētāki. Pamēģiniet arī kadrā iekļaut garas ēnas, arī tas piešķir uzņēmumas noteiktu noskaņojumu.

IMG 7522Wsnb7. Ūdens procedūras.

Rudens lapu atspīdums ūdenī – tas ir brīnišķīgs objekts fotogrāfēšanai. Kā atstarotājs noderēs dīķis vai ezers un pat peļķe. Vienīgais noteikums laba kadra iegūšanai, lai nav vēja. Rudenīgu ainavu pievilcīgāku padara mežmalas atspīdums ūdenī. Filmējot labā laikā, var izdoties ļoti labas romantiskas fotogrāfijas – zilas debess atspīdums ūdenī, dzeltenīgi sarkanas lapas veido harmonisku musturu.

8. Mazais rudens.IMG 8044snb

Rudenīgu kadru var uzfilmēt pat uz savas mājas sliekšņa. Ja vērīgi ielūkoties apkārtējā pasaulē, var ieraudzīt kaut ko, kas pirmajā acu skatienā liekas pilnīgi banāls, bet noteiktā brīdī tas var pārvērsties par kaut ko košu un pizitīvu, kas piepilda ar vēlmi dzīvot. Zālē noslēpies ābols, vientuļa lapiņa kādā krūmā vai brīnumainā kārtā uzziedējusi atraitnīte trotuāra malā, sarkans vītenis apkārt bērzam. Visa mūsu dzīve sastāv no acij tīkamiem sīkumiem. Nevajag tos noniecināt, tāpat kā savu personīgo gaumes izjūtu!

9. Rudens ģimenei.

Rudens ir brīnišķīgs laiks ģimenes fotogrāfijām. Spēlējoties ar kritušajām lapām, izdodas ļoti košas un dinamiskas fotogrāfijas. Mētāšanās ar lapām, paslēpes rudenīgajā ainavā. Ja fokuss būs uz tuviniekiem, lapas izskatīsies nedaudz izplūdušas, tas dos siltu fonu jūsu uzņēmumiem. Ja ir apmācies laiks, kadrā ļoti labi izskatās koši gumijas zābaciņi un lietussargi. Pa peļķēm soļojoša mazuļa fotogrāfijas neviļus izsauc labsirdīgu smaidu.

10. Iedvesmas krājkasīte.

Ieviesiet paradumu doties pastaigā ar fotoaparātu. Tas jums ļaus iemūžināt spilgtus, retus momentus, kuri pavisam negaidot var jums gadīties ceļā. Brīnumaina parādība, tikšanās vai notikums. Šādi kadri nākotnē var jums kalpot kādā īpašā veidā – iedvesmot jauniem varoņdarbiem, dot radošu ideju, sniegt dzīves spēku, piepildīt ar jaunu pozitīva porciju.

Fotogrāfēšanas tehnikas un paņēmienu eksperimenti ļaus jums padarīt rudeni par neaizmirstamu, aizraujošu, dažkārt pat par ļoti jautru. Jums būs patīkami to atcerēties, garos ziemas vakaros izskatot fotogrāfijas. Lai jums ir veiksmīgas rudens ainavas!

Bookmark and Share
Top.LV