.

Alerģija un bērnu knupītis

soskaJa gribi, lai tavam bērnam nebūtu alerģija, pasūkā viņa knupīti! Zinātnieki uzskata, ka, ņemot vērā lielo alerģisko reakciju izplatību, nekaitīgu baktēriju iekļūšana bērna organismā ļauj aizsargāt to pret alerģiju.

Zviedru zinātnieki no Gēteburgas Universitātes atklāja, ka tie vecāki, kuri sūkā bērna knupīti, aizsargā viņus pret alerģiju. Pētījumā piedalījās 184 bērni, kuri tika novēroti kopš paša dzimšanas brīža. Sešus mēnešus pēc dzimšanas zinātnieki atzīmēja to, kādā veidā vecāki attīra bērna knupīti. Atklājās, ka vairums vecāku pirms iedod  bērnam knupīti, noskalo to tekošā ūdenī. Tomēr ne visi vecāki ievēroja šādus noteikumus, daži knupīti noskaloja verdošā ūdenī, bet citi to vienkārši ielika sev mutē.

Kā izrādījās, 1.5 gadu vecumā tiem bērniem, kuru vecāki lika knupi sev mutē, ekzēma gadījās 3 reizes retāk nekā tiem bērniem, kuru vecāki izmantoja citus knupīša attīrīšanas veidus. Siekalās atrodas daudz vīrusu un baktēriju, kuri nokļūst bērna organismā pēc tam, kad vecāki apsūkā bērna knupīti. Saskaņā ar „higiēnas teoriju” alerģijas attīstība ir saistīta ar  nepietiekamo baktēriju iedarbību uz bērna organismu agrīnā dzīves periodā.   

„Bērna organisma sastapšanās ar sarežgīto vecāku mutes dobuma mikrofloru sekmē imūnsistēmas pareizu attīstību, un tādējādi bloķē alerģijas attīstību,” skaidro pētījuma vadšā zinātniece Agnese Volda.

Pēc profesores Agneses Voldas materiāliem.

Bookmark and Share
Top.LV